1

Anže Kopitar Anže Kopitar Los Angeles Kings liga NHL hokej

Sobota, 12. 11. 2016, 6.42

Liga NHL, 11. november

Ob bolečem porazu Kraljev poškodbi Kopitarja in Zatkoffa, žalostne novice iz Caroline

1

Los Angeles Kings Ottawa Senators | Foto Reuters

Hokejisti Los Angeles Kings so na gostovanju pri Ottawi sedem sekund pred koncem rednega dela prejeli zadetek in izgubili z 2:1. Ob tem so spet ostali brez vratarja, poškodoval se je Jeff Zatkoff. Predčasno je led zapustil tudi Anže Kopitar, ki si je poškodoval roko. Slabe informacije prihajajo tudi iz moštva Carolina Hurricanes. Zdravniki so ugotovili, da ima Bryan Bickell multiplo sklerozo.

Naporen urnik kanadske turneje je Anžeta Kopitarja in druščino po četrtkovem porazu z Montrealom (1:4) odpeljal v Ottawo, kjer so doživeli drugi poraz v dobrem dnevu.

Nova poškodba vratarja, predčasno z ledu tudi Kopitar

Na začetku druge tretjine so hokejisti Los Angeles Kings z zadetkom Dwighta Kinga utišali navijače v Kanadi, a od začetka zadnje tretjine ni šlo nič več po njihovih željah.

Najprej jim jo je spet zagodla poškodba vratarja. Povratnik po poškodbi in prva menjava Jonathana Quicka Jeff Zatkoff (šlo naj bi za poškodbo spodnjega dela telesa) je zaigral prvič po 23. oktobru. V prvih 40 minutah je zaustavil vse strele nasprotnikov, nato pa ni več stopil na led. "Ni mogel nadaljevati. Ne vem, kaj točno je narobe," je ob tem dejal trener Kraljev Darryl Sutter.

A Zatkoff ni bil edini, ki je predčasno končal srečanje. V 43. minuti je ledeno ploskev zapustil tudi Kopitar. Potem ko ga je ob ogradi na prvi pogled nedolžno stisnil Marc Methot, se je prijel za roko, po štirih menjavah v zadnji tretjini pa se ni več vrnil na led. "Gre za trdoživega hokejista. Še je poskušal, a ni več mogel," je o centralnem napadalcu dejal Sutter.

Za kako resno poškodbo gre, niso povedali, je pa trener potrdil, da slovenski oklepnik z moštvom potuje na prizorišče naslednje tekme, v Winnipeg. Tam bodo Kralji igrali v nedeljo ob 20. uri po slovenskem času. Kopitarjev nastop je vprašljiv.

Zatkoffa je zamenjal Peter Budaj, ki je do 57. minute ohranil mrežo nedotaknjeno, nato pa so sledile krizne minute za Kalifornijce. Zack Smith je dobre tri minute pred koncem izenačil. Ko je že kazalo, da bo sledil podaljšek, je 6,5 sekunde pred koncem Mark Stone premagal vratarja Kraljev in v izdihljajih priredil popoln preobrat.

Konec zmagovitega niza Chicaga

Hokejisti Washington Capitals so končali zmagoviti niz Chicaga. | Foto: Reuters Hokejisti Washington Capitals so končali zmagoviti niz Chicaga. Foto: Reuters

Vroče je bilo tudi pri Buffalu, ki je gostil New Jersey Devils. Ta je v zadnji tretjini izenačil na 1:1, tako da je odločal podaljšek, po katerem so se z golom veterana Andyja Greena veselili Hudiči.

Podaljšek so videli tudi v vetrovnem mestu, kjer je Washington končal sedem tekem dolg zmagoviti niz Chicago Blackhawks. Zmago s 3:2 je Ovečkinovim v 63. minuti prinesel Marcus Johansson, dva zadetka pa je že pred tem prispeval Jay Beagle.

Noč podaljškov se je nadaljevala na tekmi med Colorado Avalanche in Winnipeg Jets. Prvi so zmagali s 3:2, mož odločitve je bil izkušeni Kanadčana Rene Bourque, ki je ob zmagovitem golu dosegel še enega.

Z istim rezultatom, a po rednem delu so Dallas Stars slavil pri Edmontonu.

Najvišjo zmago večera so po polomu na zadnjem obračunu (LA Kings so pred dnevi priznali premoč z 0:7), po katerem jih je Mike Babcock za kazen poslal na nočni trening, dosegli hokejisti Toronta. S 6:3 so premagali Philadelphio.

Bryan Bickell ima multiplo sklerozo

Žalostne novice prihajajo iz tabora moštva Carolina Hurricanes. Sporočili so, da so zdravniki ugotovili, da ima njihov napadalec Bryan Bickell multiplo sklerozo.

"Že od končnice leta 2015 sem vedel, da je nekaj narobe. Nisem razumel, kaj se dogaja z mojim telesom. V zadnjih tednih sem spet začutil, da nekaj ni dobro. Tako zame kot za mojo družino je to šok. Želim se vrniti na led in še naprej sodelovati v igri, ki jo ljubim," je povedal 30-letni nekdanji hokejist Chicago Blackhawks, zdaj član Caroline, za katero je v tej sezoni odigral sedem tekem. V klubu v teh težkih trenutkih želijo spoštovanje zasebnosti trikratnega prvaka lige NHL.

6. Winnipeg Jets   16 -        16
  7. Minnesota Wild    12     -    15