Nedelja, 12. 3. 2017, 7.51

Liga NHL, 11. marec

Kopitarjevim se smeji, padli so vodilni

Anže Kopitar Los Angeles Kings | Foto Reuters

Hokejisti Los Angeles Kings so v domači dvorani pričakali vodilni Washington Capitals in ga premagali s 4:2. Anže Kopitar je k zmagi prispeval zadetek in podajo.

Kalifornijsko moštvo se na tokratni seriji domačih tekem znajde precej bolje kot na zadnji. Kralji so na četrti zaporedni domači tekmi še tretjič zmagali. Na kolena so spravili eno od najboljših moštev sezone, Washington Capitals Aleksandra Ovečkina, ki mu v zadnjem času ne gre najbolje – nanizalo je tri poraze.

Čeprav se tekma za gostitelje ni dobro začela, Jonathan Quick je ob številčni premoči Washingtona klonil že v peti minuti, in čeprav so gostje na začetku druge tretjine zadeli za drugo vodstvo na tekmi (1:2), so Kralji obračun obrnili sebi v prid.

Za prvo izenačenje je v 16. minuti po podajah Anžeta Kopitarja in Aleca Martineza poskrbel Marian Gaborik, za drugo pa sredi srečanja Kopitar. Kapetan Kraljev je izkoristil igralca več in razveselil gledalce v Staples Centru. Od takrat je šlo za domače rezultatsko le še navzgor. 20-letni Šved Adrian Kempe je s prvencem v ligi NHL v 49. minuti priskrbel vodstvo. Washington je ob koncu lovil izenačenje, a je njegove upe z zadetkom v prazen gol pokopal Jeff Carter.

Kralji tri točke za vstopnico "wild-card", Calgary je vroč še naprej

LA Kings ostajajo na devetem mestu zahodne konference. Od vstopnice "wild-card" za izločilne boje jih ločijo tri točke, saj so ta večer zmagovali tudi njihovi neposredni nasprotniki za končnico.

St. Louis se je po slabem nizu pobral in premagal NY Islanders, slavil je tudi Nashville, odlično pa gre še naprej Calgaryju, ki je z deveto zaporedno zmago konkretno poskočil in je četrti na zahodu, kjer vodi Minnesota.

Kopitar in soigralci bodo spet na delu v noči na torek, ko bo zmaga še kako pomembna, saj v goste prihaja St. Louis.

Matt Murray je zaustavil vse strele Vancouvra. | Foto: Reuters Matt Murray je zaustavil vse strele Vancouvra. Foto: Reuters

Prvaki so se približali Washingtonu

Poraz Washingtona v mestu angelov so izkoristili prvaki iz Pittsburgha, ki so se Capitalsom na vzhodu približali le na točko. Pingvini so s 3:0 premagali Vancouver, med vratnicama se je izkazal Matt Murray – zaustavil je vseh 24 strelov.

Najbolj vroče je bilo med Carolino in Torontom. Zadnji se je z zadetkom Morgana Riellyja v tretji minuti podaljška veselil zmage in se zavihtel na osmo mesto vzhoda, ki kot zadnje prinaša izločilne boje.

Buffalo Sabres : Columbus Blue Jackets 5:3