Sobota, 11. 3. 2017, 7.13

Liga NHL, 10. marec

Pittsburgh po loteriji strl Edmonton, St. Louis drži prednost pred Kralji

Pittsburgh Penguins Edmonton Oilers | Foto Reuters

V noči na soboto je bilo najbolj vroče v Kanadi, kjer je Edmonton gostil prvake iz Pittsburgha in jim premoč priznal šele po kazenskih strelih. Neposredni tekmec Kraljev za končnico St. Louis Blues je tesno premagal Anaheim.

Prvaki so po zadetkih Nicka Bonina in Jevgenija Malkina v 18. minuti vodili z 0:2, a se je Edmonton vrnil in z zadetkom kapetana Connorja McDavida v zadnji tretjini izenačil. V podaljšku gola ni bilo, odločala je loterija, v kateri so bili spretnejši pingvini. Zmago sta jima z zadetkoma prinesla Sidney Crosby in Phil Kessel, ki je razblinil vse dvome o zmagovalcu.

Tesno je bilo tudi med St. Louisom in Anaheimom. Prvi so pol minute pred koncem z zadetkom Joela Edmundsona odločili srečanje sebi v prid (4:3). S tretjo zaporedno zmago ostajajo na osmem mestu zahoda, tri točke pred Los Angeles Kings, ki bo v noči na nedeljo gostil vodilno moštvo lige Washington.

Z istim rezultatom je Columbus doma odpravil Buffalo, Detroit pa je z dvema zadetkoma Tomasa Tatarja odpravil drugo moštvo zahoda Chicago. So bili pa zato toliko uspešnejši vodilni na zahodu. Minnesota je po pravi goleadi v zadnji tretjini s štirimi zadetki strla Florida Panthers. Dva zadetka za končnih 4:7 so divjaki dosegli ob koncu v prazen gol.