Sidney Crosby Aleksander Ovečkin Pittsburgh Penguins Washington Capitals liga NHL

Liga NHL, 10. december

85. dvoboj Ovečkina in Crosbyja dobil Kanadčan

Washington Pittsburgh | Pittsburgh proti Washingtonu. | Foto Reuters

Pittsburgh proti Washingtonu.

Pittsburgh Penguins so dosegli tretjo zaporedno zmago, potem ko so s 4:2 premagali Washington Capitals. To je bil že 85. dvoboj dveh največjih zvezd lige Sidneyja Crosbyja in Aleksandra Ovečkina. Vsak od njiju je podal za dva gola.

Hokejisti New York Rangers so nova vodilna ekipa vzhodne konference. Na 26. tekmi so zabeležili 18. zmago, njihova zadnja žrtev je bil Buffalo, ki so ga na njegovem ledu premagali z 2:1. Junak tekme je bil v zadnjem času zelo razpoloženi vratar, Rus bolgarskega rodu Aleksandar Georgijev, ubranil je 36 strelov. Za Rangerse, ki so na zadnjih devetih tekmah dosegli osem zmag, sta v polno zadela Šved Mika Zibanejad in Alexis Lafreniere, Adam Foks je v statistiko vpisal dve podaji. Edini, ki je premagal Georgijeva, je bil Brett Murray, uspešen je bil pet minut pred koncem tekme.

New York je na lestvici vzhoda prehitel Washington, ki je na domačem ledu moral priznati premoč Pittsburghu in Sidneyju Crosbyju, gostujoči zvezdnik je z dvema podajama nadaljeval zbiranje točk že na sedmi zaporedni tekmi. Pingvini so zmagali s 4:2, že po prvi tretjini so vodili s 3:0. Domači so se nato približali na 2:3, podajalec pri obeh golih je bil Rus Aleks Ovečkin, a je slabi dve minuti pred koncem njihovo usodo dokončno zapečatil Jeff Carter.

Liga NHL, 10. december:

Buffalo Sabres : New York Rangers 1:2

Washington Capitals : Pittsburgh Penguins 2:4

New Jersey Devils : Nashville Predators 2:3

Arizona Coyotes : Florida Panthers 1:3

Colorado Avalanche : Detroit Red Wings 7:3

Vancouver Canucks : Winnipeg Jets 4:3 (po podaljšku)

Vegas Golden Knights : Philadelphia Flyers 3:4

Sportal Minnesota nadaljuje zmagovito, Rangers pokvarili jubilejni večer Fleuryja