Anže Kopitar Anže Kopitar Los Angeles Kings liga NHL Anaheim Ducks

Sreda, 2. 11. 2016, 8.03

Liga NHL, 1. november

Kaj takega se Kraljem ni zgodilo že skoraj pol stoletja

Hokejisti Los Angeles Kings so v severnoameriški hokejski ligi NHL v domačem Staples Centru gostili mestne tekmece Anaheim Ducks in izgubili z 0:4.

To je bil za Los Angeles Kings, ki ga pesti izjemna neučinkovitost, že tretji zaporedni poraz. Še tretjič zapored so izgubili, ne da bi jim ob tem uspelo zadeti nasprotnikovo mrežo. Takšen negativen niz je kalifornijska franšiza zadnjič doživela januarja 1969.

Ne želijo se izgovarjati na poškodbe

Kralji to sezono res nimajo sreče s poškodbami. Poškodovana sta oba prva vratarja Jonathan Quick in Jeff Zatkoff, v kadru ni slovaškega napadalca Mariana Gaborika, skupila sta jo tudi Andy Andreoff in Brayden McNabb. Kljub temu v njihovem taboru izgovorov za slabe rezultate ne iščejo v poškodbah.

"Nihče ne bo prišel na belem konju, da bo igral namesto nas ali dosegal gole. To je naša ekipa, s tem, kar imamo, moramo delati. Naša odgovornost ni, da se izgovarjamo na poškodbe, pač pa da poskušamo zadeti in ostati v igri," je po šestem porazu na desetih tekmah sezone dejal trener Darryl Sutter.

Usodna je bila druga tretjina

Še tretjič zapored nikomur od njegovih varovancev ni uspelo zadeti, Anaheimov vratar John Gibson je zaustavil vseh 27 strelov LA. Za Anžeta Kopitarja in soigralce je bilo usodnih prvih deset minut druge tretjine, ko je domači čuvaj mreže Peter Budaj prejel tri gole in je Anaheim povedel z 0:4. V zadnji burni tretjini, v kateri ni manjkalo kazni, je Budaja v vratih zamenjal Jack Campbell in obranil preostale poskuse kalifornijskih gostov.

Kralji po desetih tekmah ostajajo pri štirih zmagah, še nobene niso dosegli po rednem delu, in šestih porazih. Z osmimi točkami so na 12. mesto med 14 ekipami zahodne konference.

Naslednja tekma jih čaka v četrtek, ko bodo v Los Angelesu gostovali prvaki lige NHL, Pittsburgh Penguins.

Lundqvist zaklenil, Mathhews ugnal McDavida

Najvišjo zmago so dosegli hokejisti NY Rangers, ki so s 5:0 premagali St. Louis Blues, vse strele je zaustavil Henrik Lundqvist, Tampa Bay Lightning pa je za pet zadetkov (6:1) ugnala NY Islanders.

Vroče je bilo na obračunu ekip, ki imata v svojih vrstah prva nabora te sezone Austona Matthewsa (Toronto) in lanske Connorja McDavida (Edmonton). Na koncu je v podaljšku s 3:2 slavil Toronto, v podaljšku je Columbus z istim rezultatom premagal Dallas. V podaljšku je bila uspešna tudi Ottawa, z 2:1 je premagala Carolino.