Petek, 18. 11. 2022, 21.40

Liga ICEHL, 20. krog

Olimpija po preobratu v zadnji tretjini do zmage

1

HK Olimpija : Graz 99ers | Olimpija je v zadnji tretjini priredila preobrat in premagala Gradec. | Foto Jurij Kodrun/HK Olimpija

Olimpija je v zadnji tretjini priredila preobrat in premagala Gradec.

Hokejisti Olimpije so prišli do druge zmage na zadnjih osmih tekmah. S 5:2 so premagali hokejiste iz Gradca. Po dveh tretjinah so zaostajali z 1:2, nato pa v zadnji dosegli kar štiri gole. Za preobrat so dosegli dva gola z igralcem manj (za 2:2 in 3:2). Kapetan Žiga Pance je kapetansko odločil tekmo – dva gola in podaja pri predzadnjih treh golih na tekmi.

HK Olimpija : Asiago
Sportal Olimpija se je po premoru vrnila s porazom

Ljubljanski hokejisti imajo ta teden trojček domačih tekem. A začetek ni bil najboljši, saj so v torek izgubili z Asiagom, v petek zvečer pa je bil na drugi strani Gradec. Uvod v dvoboj je bil spodbuden. Ljubljančani, v postavi imajo tudi Miho Beričiča, ki je dobil priznanje za najboljšega mladega igralca lige v septembru in oktobru, so namreč hitro zadeli, Rok Kapel je za vodstvo poskrbel v tretji minuti. A pozneje so bili gostje enakovredni, izenačili pa so v deveti minuti.

HK Olimpija : Graz 99ers | Foto: Jurij Kodrun/HK Olimpija Foto: Jurij Kodrun/HK Olimpija

"Power play" Ljubljančanom v tej sezoni nikakor ne steče in tudi danes je bilo podobno. Imeli so tri priložnosti, ki so ostale neizkoriščene. V eni od akcij ob številčni premoči so njihovi tekmeci celo ušli v protinapad in le razpoloženemu vratarju Anthonyju Morronu so se lahko domači zahvalili, da niso zaostajali. Ljubljanski vratar je bil sicer eden ključnih mož v drugi tretjini, saj je z nekaj vrhunskimi obrambami reševal Olimpijo, ni pa mogel preprečiti zadetka po odbitku v 31. minuti.

HK Olimpija : Graz 99ers | Foto: Jurij Kodrun/HK Olimpija Foto: Jurij Kodrun/HK Olimpija A ob majhnem zaostanku so domači še upali na preobrat. V zadnji tretjini so spet zaigrali odločneje, kot zanimivost pa velja omeniti, da so danes do preobrata prišli po zaslugi igre z igralcem manj, saj so na ta način dosegli kar dva gola.

Najprej je namreč v 46. minuti po protinapadu zadel kapetan Žiga Pance. Le nekaj minut zatem so imeli gostje spet igralca več, a je Pance spet ušel obrambi ter lepo podal Jaki Sodji in Olimpija je že vodila. Junak v domači vrsti Pance je v 57. minuti zadel še, ko so bile moči na ledu izenačene, s tem pa na široko odprl vrata do zmage. Gradec je še poskušal brez vratarja, kar je v zadnji minuti izkoristil Carl Neill in dokončno potrdil lepo zmago, ki je v tabor zeleno-belih prinesla veliko olajšanja.

V soboto v Tivoli prihaja Innsbruck

Uspeh je Ljubljančane tudi dvignil na lestvici, kjer so zdaj na devetem mestu prehiteli prav tokratne tekmece.

V soboto bo v Tivoliju gostoval letos odlični Innsbruck. Olimpija Tirolcev še ni premagala.

Petek, 18. november
HK SŽ Olimpija : Graz 99ers 5:2 (1:1, 0:1, 4:0)
Kapel 3., Pance 47., 57., Sodja 51., Neill 60; Granholm 9., Yogan 11.

Black Wings Linz : Fehervar AV19 0:1 (0:0, 0:0, 0:1)
(Anže Kuralt (Fehervar) je na gol tekmeca sprožil tri strele.)

KAC Celovec : Val Pusteria 5:2 (3:0, 1:1, 1:1)
(Rok Tičar (KAC) je zadel za 3:0 in 5:1, na gol tekmeca je sprožil pet strelov, Luka Gomboc (KAC) je bil v postavi, Val Usnik (KAC) je bil drugi vratar in je srečanje spremljal na klopi.)

VSV Beljak  : Innsbruck 4:3 (1:1, 2:1, 1:1)
(Robert Sabolič (VSV) je zadel za 2:1 in štirikrat streljal na vrata Innsbrucka; Blaž Tomaževič (VSV) je enkrat streljal na gol gostov.)

Red Bull Salzburg : Pioneers Vorarlberg 6:1 (2:1, 3:0, 1:0)
(Aljaž Predan (Salzburg) je na gol tekmeca sprožil en strel. Luka Maver (Vorarlberg) je na gol Salzburga ustrelil enkrat.)