Ponedeljek, 26. 12. 2016, 20.48

Liga EBEL, 26. december

Nov hud poraz Olimpije, Slovenca junaka v podaljških

Dunaj olimpija | Foto Morgan Kristan / Sportida

Hokejisti Olimpije so v ligi Ebel doživeli še enajsti zaporedni poraz, potem ko so izgubili pri vodilnem Dunaju z 0:5. Ta se je po zmagi že uvrstil v končnico. Mitja Robar je v podaljških dosegel zmagoviti gol za Celovec. Ken Ograjenšek je v podaljšku prispeval podajo pri odločilnem golu Gradca.

Ljubljančani pri vodilnem moštvu lige niso imeli pravih možnosti za prekinitev negativnega niza porazov. Dunajčani so proti gostujočemu vratarju Jeffu Frazeeju sprožili kar 49 strelov, pet ploščkov je končalo za njegovim hrbtom. Na drugi strani je nekdanji član Olimpije, čuvaj mreže Jean Philippe Lamoureux, zaustavil vseh 18 strelov nasprotnikov.

Olimpija bo v sredo igrala doma, gostila bo Znojmo

Robar Celovcu zagotovil deseto zaporedno zmago

Še desetič zapored so se veselili Korošci iz Celovca, ki so pred domačimi gledalci po zaostanku z 0:2 proti Dornbirnu v zadnjih desetih minutah izsilili podaljšek, ki ga je v 63. minuti v korist gostiteljem odločil slovenski branilec Mitja Robar. To je bila za Celovčane že deseta zaporedna zmaga.

Mitja Robar je Celovcu v podaljšku priigral deseto zaporedno zmago. | Foto: Sportida Mitja Robar je Celovcu v podaljšku priigral deseto zaporedno zmago. Foto: Sportida

Tudi Gradec Kena Ograjenška je slavil po podaljšku. K zmagi nad Znojmom v podaljšani igri je podajo prispeval slovenski legionar.

Manj uspešen je bil Beljaka Jaka Urbasa in Mihe Verliča, ki je z 2:5 priznal premoč Bolzanu. Urbas je bil edini član avstrijske ekipe, ki je našel pot ploščku v italijansko mrežo. Visoko je izgubil (1:5) tudi Salzburg slovenskega vratarja Luke Gračnarja, ki ob porazu z Innsbruckom ni branil.

Vienna Capitals : HDD Olimpija 5:0 (1:0, 3:0, 1:0)
Sharp 20., Grosslercher 29., Ferland 35., 47., Nissner 37.

Red Bull Salzburg : Innsbruck 1:5 (1:3, 0:0, 0:2)
Rauchenwald 2.; Clark 9., Lammers 17., Spurgeon 19., Sedivy 57., Bishop 60.