Petek, 25. 11. 2016, 21.58

Liga EBEL, 24. in 25. november

Zmaji Madžarom nastavili novo mino in ostali brez igralca, šov legionarjev

Olimpija Sapa Fehervar | Foto Urban Urbanc/Sportida

Hokejisti Olimpije so po torkovem gostovanju pri Linzu, kjer so po podaljšku osvojili veliko točko, v petek v Tivoliju s 3:1 premagali Sapo Fehervar in prišli do šeste zmage v sezoni. Zmajevo gnezdo je po Adisu Alagiću zapustil še Anže Ropret, ki se je preselil v ligo MOL.

Olimpija je v dobrem tednu še drugič premagala madžarske tekmece. Pred desetimi dnevi so po pravi goleadi in v podaljšku v gosteh s 5:6 prav tako zmagali Ljubljančani.

Zmaji so se morali v torek, ko so v Avstriji vknjižili veliko točko, znajti brez branilcev Jonathana Hartyja Davida Planka, napadalcev Aleša Mušiča, Žige Pešuta in Anžeta Ropreta ter drugega vratarja Jakoba Raišpa.

Za petkovo tekmo s Sapo Fehervar sta se v moštvo vrnila Harty in Mušič, medtem ko preostalih ni bilo v Olimpijini ekipi. Po dolgem času je zaigral tudi Aljaž Uduč.

Gledalci so na prvi zadetek čakali do 47. minute, ko so gostje uspeli premagati Jeffa Frazeeja. A so jim zmaji, ki so dodobra nastreljali Sapo (razmerje v strelih 42:27, v zadnji tretjini 23:7), hitro vrnili. Že v naslednji minuti je izenačil Raphael Bussieres, v 52. pa je Sebastjan Hadžič Olimpiji priskrbel vodstvo. Madžari so ob koncu izenačenje in podaljšek lovili brez vratarja, a jim ni uspelo. Gal Koren je zatresel prazno mrežo in postavil končnih 3:1.

Tri zmage na petih tekmah

Olimpija je na zadnjih petih tekmah štirikrat prišla do točk - trikrat je zmagala, enkrat pa izgubila v podaljšku.

Tudi prihodnji tekmi bodo Ljubljančani igrali doma: v nedeljo bodo gostili Beljak, v torek pa Dunaj.

Anže Ropret je zapustil Olimpijo. Do konca sezone bo branil barve madžarskega Ujpesta. | Foto: Morgan Kristan / Sportida Anže Ropret je zapustil Olimpijo. Do konca sezone bo branil barve madžarskega Ujpesta. Foto: Morgan Kristan / Sportida Ropret na Madžarsko

Olimpija v prihodnje ne bo mogla več računati na napadalca Ropreta, ki je po Adisu Alagiću naredil križ čez (finančne) tegobe v klubu in se preselil na Madžarsko.

Do konca sezone bo nosil dres kluba UTE Ujpest, ki igra v ligi MOL. Barve omenjenega moštva branita še dva nekdanja Olimpijina člana: vratar Aleš Sila in napadalec Andrej Hebar.

Nekdanji zmaj izničil šov Panceta, Urbas in Verlič razbila Znojmo

Miha Verlič je k zmagi Beljaki prispeval dva zadetka, Jan Urbas pa zadetek in podajo. | Foto: Sportida Miha Verlič je k zmagi Beljaki prispeval dva zadetka, Jan Urbas pa zadetek in podajo. Foto: Sportida

V Salzburgu so rdeči biki Luke Gračnarja, ki je imel vlogo rezervnega vratarja, po podaljšku premagali Celovec Žige Panceta in Mitje Robarja. Pance je bil zelo razpoložen in dosegel dva zadetka, pri drugem mu je podal Robar. Napet obračun je v šesti minuti podaljška odločil nekdanji zmaj John Hughes. Salzburžani so postavili rekord najhitrejših dveh zadetkov v ligi, z 2:0 so vodili že po 32 sekundah (pred tem je bil rekord 43).

Visoke zmage nad Znojmom sta se z Beljakom veselila razpoložena Jan Urbas in Miha Verlič. Verlič je pri zmaga s 5:1 zabil dva zadetka, Urbas pa je prispeval gol in podajo.

Nič kaj veselo pa ni bilo v taboru Gradca slovenskega trenerja Iva Jana in napadalca Kena Ograjenška, ki je izgubil četrtič zapored, tokrat pri Dornbirnu.

Že v četrtek sta se na derbiju kroga pomerila Dunaj in Linz. Tesno je zmagal zadnji in Dunajčane prehitel na vrhu.