Nedelja, 20. 11. 2016, 19.13

Liga EBEL, 20. november

Zmaji so se igrali z živci navijačev, a se na koncu le veselili zmage

HDD Olimpija Graz 99ers liga ebel | Foto Morgan Kristan / Sportida

Olimpija je na domačem ledu s 3:2 po podaljšku premagala Gradec slovenskega trenerja Iva Jana in napadalca Kena Ograjenška. To je njena peta letošnja zmaga v ligi EBEL.

Ljubljanski hokejisti so po torkovi zmagi na Madžarskem in petkovem porazu proti Dunaju v nedeljo gostili Gradec, pri katerem si kruh služita nekdanji trener Olimpije Ivo Jan in napadalec Ken Ograjenšek

Oslabljeni zmaji - igrali so brez člana udarnega branilskega para Jonathana Hartyja, ki ima poškodovano prepono, in obolelega Davida Planka – so po prvi tretjini po golu Daniela Wogerja zaostajali.

Nato pa pripravili preobrat in v drugi tretjini z goloma Žige Pešuta in Tima Ograjenška (mlajšega brata graškega panterja Kena Ograjenška) prišli do vodstva, ki so ga zadržali vse do zadnje minute rednega dela tekme, ko je za šok med maloštevilnimi gledalci na tribunah dvorane Tivoli poskrbel kapetan gostov Oliver Setzinger z izenačujočim golom. V podaljšku je Nik Pem vendarle poskrbel, da je zmaga ostala doma.

Ljubljančani bodo v torek gostovali pri Linzu.

Žiga Pance je zabil prvi gol Celovca na tekmi z Dorbnbirnom. KAC je zmagal s 5:2. | Foto: Sportida Žiga Pance je zabil prvi gol Celovca na tekmi z Dorbnbirnom. KAC je zmagal s 5:2. Foto: Sportida

Pance zabijal, Robar podajal, Gračnar počival

Pri visoki zmagi Celovca nad Dornbirnom sta sodelovala tudi Žiga Pance, ki je dosegel gol, in Mitja Robar, ki je bil podajalec pri četrtem golu KAC-a. Beljak Jana Urbasa in Mihe Verliča je bil na domačem ledu  nemočen proti Bolzanu, Luka Gračnar pa tudi tokrat ni branil vrat Salzburga, ki je sicer šele po podaljšku premagal neugodni Innsbruck.

HDD Olimpija : Graz 99ers 3:2* (0:1, 2:0, 0:1, 1:0)
Pešut 28., T. Ograjenšek 30., Pem 63.; Woger 16., Setzinger 60.

Red Bull Salzburg : Innsbruck 4:3* (1:1, 0:2, 2:0, 1:0)
Schiechl 6., Olson 53. (PP1), Hughes 60., Flood 66.; Smith 2., Bishop 30. (PP1), Clark 39.
(Luka Gračnar tokrat ni dobil priložnosti v vratih Salzburga)

KAC Celovec : Dornbirn 5:2 (1:1, 1:1, 3:0)
Pance 10., Lundmark 32. (PP1), Hundertpfund 50., Neal 58. (podaja Robar), Hurtubise 60. (SH1); Schmidt 3., Arniel 26. (PP1)
(Žiga Pance je zabil prvi gol za KAC, Mitja Robar je prispeval podajo pri četrtem)

VSV Beljak : Bolzano 0:4 (0:1, 0:3, 0:0)
Bernard 11., Reid 22., 25. (PP1), Palmieri 40.
(Miha Verlič je odsedel eno dvominutno kazen, Jan Urbas je štirikrat streljal na vrata Bolzana)

Black Wings Linz : Orli Znojmo 4:3 (2:1, 0:2, 2:0)
Da Silva 9. (PP1), Altmann 20., Oberkofler 47., Broda 54.; Štehlik 12. (PP1), Lattner 29., Bartoš 38.

Sapa Fehervar : Vienna Capitals 2:3 (0:0, 2:2, 0:1)
Sofron 28., Beauregard 38.; Tessier 39., 56. (PP1), Pollastrone 40.