Nik Pem hokej Luka Gračnar Miha Verlič Žiga Pance Jan Urbas Mitja Robar KAC Celovec HDD Olimpija liga EBEL

Sobota, 22. 10. 2016, 20.12

Liga EBEL med 20. in 22. oktobrom

Olimpija ni uspela prekiniti celovškega uroka

Olimpija Celovec | Foto Sportida

Hokejisti Olimpije so še drugič v enem tednu izgubili s Celovcem. Potem ko so Ljubljančani rdečim zmajem v torek premoč s 3:6 priznali na domačem terenu, so tokrat z 2:4 izgubili na Koroškem.

Olimpija – podobno kot v torek ji nista pomagala poškodovana napadalca Gal Koren in Aljaž Uduč, zaradi nesoglasij z vodstvom kluba v postavi še vedno ni tudi Aleša Mušiča – je v Celovcu zadnjič zmagala pred skoraj tremi leti. Koroški klub je v gosteh zadnjič premagala pred 1.038 dnevi, sredi decembra leta 2013.

Zmaji so bili tokrat blizu presenečenja, saj so v drugi tretjini izničili prednost Celovca, ki je povedel z 2:0, a so le štiri minute po izenačenju Korošci spet povedli. Zmaji so poskušali vse do zadnje sekunde, poskušali so tudi brez vratarja, a jim ni uspelo. Manuel Ganahl je v zadnji minuti zadel prazna vrata in postavil končni izid 4:2.

Po tekmi s Celovcem Žige Panceta (dvakrat je streljal na gol) in Mitje Robarja (zaradi kazni ni igral) bo Olimpija v nedeljo spet zaigrala pred domačimi gledalci. V Tivoliju se bo ustavil Bolzano in odigral tretjo tekmo v štirih dneh.

Gradec še drugič, v Salzburgu slovenski obračun

Graški panterji, ki jih vodi Ivo Jan, so v četrtek še drugič v tem tednu premagali Bolzano. Ken Ograjenšek je podal pri zmagovitem zadetku. Delo 12. kroga sta že opravila tudi Innsbruck in Linz, prvi se je črnim krilom po podaljšku oddolžil za torkov poraz.

Salzburg vratarja Luke Gračnarja, ki tokrat ni branil, je šesto zaporedno zmago dosegel na domačem ledu, kjer je gostoval Beljak Jana Urbasa in Mihe Verliča, Dunajčani pa so palice prekrižali z Dornbirnom in zmagali z zadetkom v podaljšku.

Liga EBEL, med 20. in 22. oktobrom

Četrtek, 20. oktober
Bolzano : Graz 99ers 1:3 (1:1, 0:1, 0:1)
Frigo 4.; Beach 13. (PP1), Pöck 40. (podaja Ken Ograjenšek, PP1), Brophey 60. (EN)

Innsbruck : Black Wings Linz 2:1* (0:0, 1:0, 0:1, 1:0)

Petek, 21. oktober
KAC Celovec : HDD Olimpija 4:2 (1:0, 1:2, 2:0)
Lundmark 7., Geier 16. (PP1), Bischofberger 33., Ganahl 60. (EN); Gabor 22., Harty 29.

Red Bull Salzburg : VSV Beljak 4:2 (0:1, 1:1, 3:0)
Duncan 28., Latusa 57., Viveiros 59., Hughes 59.; Leiler 3., McBride 25.
/Luka Gračnar ni branil za Salzburg; Miha Verlič je dvakrat streljal na gol, Jan Urbas pa ni bil v kadru Beljaka/

Viennna Capitals : Dornbirn 3:2* (1:0, 1:1, 0:1; 1:0)