hokej Ken Ograjenšek Luka Gračnar Mitja Robar Žiga Pance Miha Verlič Jan Urbas VIenna Capitals HDD Olimpija liga EBEL

Liga EBEL, 2. oktober

Zmaji z Dunaja s sklonjenimi glavami in padcem na dno lestvice

1

Olimpija Dunaj liga EBEL | Foto Sportida

Hokejisti Olimpije po visokem petkovem domačem porazu (3:8) z Linzem z 1:4 izgubili še pri vodilnem kolektivu lige Dunaju in padli na zadnje mesto.

Petkov poraz zeleno-belega tabora z Linzem je znova opomnil, da bo neizkušeno moštvo ljubljanskega društva tudi letos težko pariralo nasprotnikom v razširjenem avstrijskem prvenstvu. To se je izkazalo tudi na Dunaju.

Navijači prestolničarjev so se razveselili že po 97. sekundi tekme, ko je Jonathan Ferland kot prvi premagal ljubljanskega vratarja Jeffa Frazeeja. Na srečo zmajev, ki niso znala kaznovati treh izključitev,  je Kristaps Bazevics v 16. minuti s strelom z modre črte priigral izenačenje, pri katerem pa ni ostalo prav dolgo, Riley Holzapfel je še pred prvim odmorom priskrbel novo vodstvo.

To se je zvišalo tik pred koncem drugega dela, ko je Dunaj na +2 ob igralcu več popeljal Aaron Brocklhurst. Zmaji so v zadnji tretjini lovili priključek, imeli tudi več strelov (razmerje strelov 5:8; končno razmerje 36:25), a se jim načrt ni izšel. Dunajčani so prek Jerryja Pollastroneja v 57. minuti postavili končnih 4:1 in slavili še šesto zmago na šesti tekmi.

Zdaj zadnjo Olimpijo, za katero bo spet igral branilec Maks Selan, čakata še dve gostovanji, v petek pri Bolzanu, dan zatem pa še pri Dornbirnu.

Pance z zmagovitim zadetkom

Žiga Pance je prispeval zmagoviti zadetek, k zmagi pa dodal še podajo. | Foto: Sportida Žiga Pance je prispeval zmagoviti zadetek, k zmagi pa dodal še podajo. Foto: Sportida

Aktualni prvak Salzburg Luke Gračnarja je doživel še tretji zaporedni poraz, tokrat doma proti Bolzanu. Celovec Žige Panceta in Mitje Robarja je premagal Innsbruck, zmagovalni zadetek pa je dosegel Pance.

Ken Ograjenšek je z Gradcem klonil proti češkemu Znojmu, ki je dosegel prvo zmago, Beljak Jana Urbasa in Mihe Verliča pa je po treh porazih po kazenskih strelih premagal Dornbirn. Dva dneva po zmagi so bili Beljačani pet na delu

Linz je na Madžarskem vknjižil peto zaporedno zmago.

Liga EBEL:

nedelja, 2. oktober:

Vienna Capitals : HDD Olimpija 4:1 (2:1, 1:0, 1:0)
Ferland 2., Holzapfel 19., Brocklhurst 40. Pollastrone 57.; Bazevics 16.

KAC Celovec : Innsbruck 3:2 (0:0, 3:1, 0:1)
Bischofberger 22., Lundmark 24. (podaja Pance), Pance 38.; Spurgeon 30., Huber 49.
Žiga Pance je za KAC dosegel gol in podajo, Mitja Robar pa je štirikrat streljal na gol.

Red Bull Salzburg : Bolzano 1:2 (0:1, 0:1, 1:0)
Luka Gračnar je vso tekmo branil za Salzburg, zaustavil je 20 strelov od 24.

VSV Beljak : Dornbirn 5:4** (1:0, 1:2, 2:2; 0:0)
McGrath 19., Kromp 25., Jokela 58., Labrecque 60.; Livingston 31., D'Alvise 40., 48., Arniel 44.
Miha Verlič, Jan Urbas sta igrala za Beljak, prvi je sprožil kar 11 strelov, drugi pa enega

Graz 99ers : Orli Znojmo 0:1 (0:1, 0:0, 0:0)