Red Bull Salzburg Luka Gračnar Mitja Robar Žiga Pance Ken Ograjenšek Graz 99ers Miha Verlič Jan Urbas VSV Beljak HDD Olimpija liga EBEL

Nedelja, 19. 2. 2017, 17.02

Liga EBEL, 19. februar

Olimpija je bila na pragu zmage, a sta ji Slovenca prekrižala načrte

Olimpija Beljak | Foto Vid Ponikvar

Zmaji so v petek, ko so s 3:2 premagali Fehervar, ubežali zadnjemu mestu na lestvici, tokrat pa po hudem boju z Beljakom, v katerem so večji del tekme vodili, pet minut pred koncem celo s 4:2, v podaljšku izgubili s 4:5. Odločilni zadetek je dosegel Miha Verlič.

Z nedeljsko tekmo se je iztekel mednarodni klubski program v tej sezoni v dvorani Tivoli; najzvestejši navijači ljubljanskega kluba pa upajo, da dvoboj z Beljakom ni bil nasploh zadnja tekma ljubljanskega kluba v regionalnem tekmovanju.

Favorizirani Korošci že pred prihodom v Tivoli brez možnosti za končnico

Za slovo so bili tekmeci razočarani Beljačani s slovensko navezo Miha Verlič - Jan Urbas; ekipa z druge strani Karavank je drugi del začela s šestimi točkami bonusa, kar pa ni bilo dovolj za nadaljevanje v končnici. Tako je obema ekipama ostala možnost sproščenega pristopa in neobremenjenosti z izidom. Ljubljančani so za dobro popotnico in možnost, da se znebijo zadnjega mesta v tekmovanju, pred dvema dnevoma že premagali madžarski Fehervar.

Jan Urbas je bil eden od pomembnejših členov Beljaka. Njegov napad z Verličem in Lockejem je na ledu preživel precej časa. | Foto: Vid Ponikvar Jan Urbas je bil eden od pomembnejših členov Beljaka. Njegov napad z Verličem in Lockejem je na ledu preživel precej časa. Foto: Vid Ponikvar

Olimpija povedla, Beljak našel odgovor

Začetek današnjega dvoboja je bil boljši za domače, ki so po akciji Tima Ograjenška, Aljaža Uduča in Aljaža Chvatala poskrbeli za vodstvo. A to ni zdržalo dolgo, saj so gostje hitro izenačili prek Verliča, ko so imeli na ledu igralca več. A še pred koncem prvega dela so se novega vodstva razveselili domači, lepo akcijo je z zadetkom končal Sacha Guimond.

Nadaljevanje je bilo za zmaje slabše; ko so imeli Beljačani v začetku drugega dela spet številčno prednost, so jo tudi hitro izkoristili in poskrbeli za 2:2.

Razpoloženi Gabor dvakrat v polno

Prejeti gol pa domačih ni zmedel, v 32. minuti je z natančnim strelom vratarja gostov za novo vodstvo premagal Gilbert Gabor. V 39. minuti pa je kapetan Aleš Mušič zadel še vratnico.

Dobro tekmo so zmaji stopnjevali še v zadnjem delu. Najprej je imel lepo priložnost Miha Zajc, a meril natančno v vratarja, nekaj minut zatem pa je drugi gol na tekmi dosegel Gabor in poskrbel za prednost dveh golov. Gilbert Gabor je Olimpijo z dvema zadetkoma popeljal v vodstvo s 4:2. | Foto: Sportida Gilbert Gabor je Olimpijo z dvema zadetkoma popeljal v vodstvo s 4:2. Foto: Sportida

Črne minute zmajev, Urbas začel preobrat

A je nato udaril kapetan slovenske reprezentance Urbas in z neubranljivim strelom pet minut pred koncem znižal na 3:4 in napovedal zanimivo končnico.V tej so domači najprej zdržali nalet tekmecev z igralcem več, potem sta jim pomagala vratnica in nekaj dobrih obramb Jeffa Frazeeja, ki pa je manj kot minuto pred koncem, ob beljaški igri brez vratarja, le klonil.

Verlič odločil

V podaljšku so bolje začeli Beljačani, a je Frazee tri strele ubranil. Na drugi strani je imel Nikita Reyn, ki je pri Olimpiji na preizkušnji, v 65. minuti priložnost za zmago, a s pol metra ni zadel. Kazen je prišla v zadnji minuti podaljška, ko je Verlič zadel za končnih 5:4.

Miha Verlič je v zadnji minuti podaljška odločil zmagovalca. | Foto: Vid Ponikvar Miha Verlič je v zadnji minuti podaljška odločil zmagovalca. Foto: Vid Ponikvar

Odločali bosta zadnji tekmi

Zadnjo tekmo lige EBEL bodo zmaji igrali v torek, ko bodo gostovali v Znojmu. Ta je trenutno na drugem mestu, ki kot zadnje prinaša končnico. Preostali četrtfinalni vstopnici sta še brez lastnika. Ta trenutek najbolje kaže Gradcu Kena Ograjenška, ki vodi. Možnost za končnico pa ima še Dornbirn.

Salzburg, Dunaj in Celovec bodo izbirali

V zgornjem domu, v katerem so moštva že uvrščena v končnico, je krog pred koncem drugega dela jasno, da si bodo četrtfinalnega nasprotnika sami izbrali Salzburg, Dunaj in Celovec. Izbirali bodo med moštvi, ki bodo na mestih med pet in osem.

Kvalifikacijska skupina:
HDD Olimpija : VSV Beljak 4:5* (2:1, 1:1, 1:2, 0:1)
Chvatal 12., Guimond 15., Gabor 33., 49.; Verlič 13. (PP1), Hunter 24. (PP1, podaja Urbas), 60.,  Urbas 56., Verlič 67.

*  - po podaljšku

Dornbirn : Znojmo 4:2 (0:0, 3:1, 1:1)
Grabher Meier 26. (PP1), 37. (PP1), Haberl 30., McBride 46.; Bartoš 25. (PP1), Lattner 56.

Fehervar : Graz 99ers 1:3 (0:1, 0:1, 1:1)
Bodo 52.; Pelech 7., Siddal 28. (PP1), Pöck 51. (podaja Ograjenšek)

Skupina za razvrstitev:
KAC Celovec : Vienna Capitals 4:2 (2:0, 0:1, 2:1)
Robar 3., Lundmark 13., Hurtubise 52. (PP2), Kapstad 53.; Vause 34. (SH1), Peter 59.
(Žiga Pance je enkrat ustrelil na vrata Dunaja, Mitja Robar je dosegel gol)

Innsbruck : Red Bull Salzburg 7:9 (3:2, 2:1, 2:6)
Clark 14., 18. (PP1), Sedivy 15. (PP1), Mitterdorfer 27. (SH1), Spurgeon 34., Huber 51., Smith 52.; Oslon 3., Schiechl 3., Hochkofler 28., Flood 43., Rauchenwald 43., Trattnig 49., Thomas 58., Welser 59., Hughes 60.
(Luka Gračnar je za Salzburg branil 27 minut in ustavil 10 strelov, prejel pa štiri gole)

Bolzano : Black Wings Linz 6:2 (2:1, 3:0, 1:1)
Oleksuk 5., Reid 7. (PP1), Frank 23. (SH1), Gander 29., Frigo 36., Lauoma 51.; Piche 13. (PP1), Palin 53.

PP1 - zadetek z igralcem več
PP2 - zadetek z dvema igralcema več
SH1 - zadetek z igralcem manj

Lestvici:

1. Graz 99ers 9 tekem - 22 točk (4)
2. Orli Znojmo 9  - 20  (2)
...........................................................
3. Dornbirn 9 - 19 (1)
4. VSV Beljak 9 - 14 (6)
5. Olimpija 9 - 11 (0)
6. Fehervar 9 - 8 (0)

Moštva igrajo deset dodatnih tekem za preostali dve vstopnici za končnico.
() - V oklepaju so točke, ki so jih ekipe prinesle iz prvega dela.

Skupina za razvrstitev (moštva so že v končnici):
1. Red Bull Salzburg 9 - 22 (6)
2. Vienna Capitals 9 - 22 (4)
3. KAC Celovec 9 - 20 (0)
.....................................................
4. Black Wings Linz 9 - 14 (2)
5. Innsbruck 9 - 9 (0)
6. Bolzano 9 - 7 (1)

Moštva zgornjega doma, ki so že v končnici, igrajo deset dodatnih tekem. Tisti, ki bodo končali na mestih med ena in tri, si bodo sami izbrali četrtfinalnega nasprotnika.

() - V oklepaju so točke, ki so jih ekipe prinesle iz prvega dela.