Miha Verlič Ken Ograjenšek Ivo Jan Luka Gračnar Žiga Pance Mitja Robar Jan Urbas KAC Celovec HDD Olimpija hokej liga EBEL

Torek, 18. 10. 2016, 21.57

Liga EBEL, 18. oktober

Celovčani Ljubljančanom niso dopustili EBEL-ligaškega trojčka

Olimpija Celovec | Foto Grega Valančič/Sportida

Hokejisti Olimpije so po odličnem tednu, v katerem so nanizali tri zmage (eno v slovenskem superpokalu, dve v ligi EBEL), pred domačimi gledalci s 3:6 priznali premoč Celovcu.

V torek so imeli možnost, da bi EBEL-ligaške zmage povezali v niz, a jim je to preprečil Celovec, pri katerem si kruh služita slovenski napadalec Žiga Pance in branilec Mitja Robar, ki v Tivoliju ni drsal, saj si je v ponedeljek prislužil prepoved igranja na petih tekmah.

Gostiteljem, ki jim tudi tokrat nista mogla pomagati poškodovana napadalca Gal Koren in Aljaž Uduč, prav tako pa še vedno ne igra Aleš Mušič, se je že po nekaj sekundah ponudila priložnost, da bi zadeli z igralcem več, a power-playa niso izkoristili. Tudi Korošci na drugi strani niso znali kaznovati dveh kazni zmajev, je pa takoj po izteku druge v 15. minuti po grobi napaki Ljubljančanov (izza gola so podali plošček pred gol) Marco Brucker z bližine ugnal Jeffa Frazeeja. V nadaljevanju sta imeli obe moštvi svoje priložnosti, domači so ob koncu tretjine zatresli nasprotnikovo mrežo, a sodniki zadetka niso priznali, saj je bil gol Tomasa Dube že pred tem premaknjen.

Toča golov za zmago rdečih zmajev

Mark Hurtubise je v drugi tretjini dvakrat zadel. | Foto: Grega Valančič/Sportida Mark Hurtubise je v drugi tretjini dvakrat zadel. Foto: Grega Valančič/Sportida

Drugi del, v katerem je padlo kar sedem zadetkov, se je začel povsem po željah Olimpije, Sacha Guimond je v 26. minuti s strelom od daleč matiral Dubo in izenačil. A pri tem rezultatu ni ostalo prav dolgo, saj so gostje kljub igralcu manj že po 31 sekundah prek Jamieja Lundmarka spet povedli.

Minuto zatem je razpoloženi Anže Ropret po lepi akciji priskrbel novo izenačenje, po treh minutah pa so Celovčani spet vodili. Ameriškega vratarja je ugnal Mark Hurtubise, ki je v 33. minuti z drugim zadetkom (skorajda izza gola) še zvišal vodstvo (2:4).

Upanje je v 37. minuti vrnil Ropret, a njegovo znižanje na 3:4 ni zdržalo do konca tretjine. Tik pred drugim odmorom je Johannes Bischofberger avstrijsko moštvo spet popeljal na +2.

Pri tem rezultatu je ostalo vse do 56. minute, ko je imela Olimpija igralca več, a v svoji tretjini naredila napako, protinapad pa je s še drugim zadetkom ob igralcu manj izkoristil Lundmark in postavil končnih 3:6.

Tekmeca se bosta spet srečala v petek, ko bodo gostitelji igralci Celovca.

1 / 17

V Beljaku do zmage Gračnar, Ograjenšek med strelci

Zanimivo je bilo tudi na Koroškem, kjer sta palice prekrižala zdesetkani Beljak poškodovanega Jana Urbasa in Mihe Verliča ter Salzburg Luke Gračnarja. V napeti tekmi so rdeči biki šele v zadnjih petih minutah tekem strli odpor domačinov, za katere Verlič ni igral vidne vloge, Gračnar pa se je na drugi strani izkazal s 26. obrambami. Gradec je po dveh porazih z zmago nad Bolzanom navdušil domače občinstvo, med strelci zmage s 3:0 se je znašel tudi slovenski hokejist Ken Ograjenšek.

Madžarski hudiči so po podaljšku priznali premoč Znojmu, Dunaj je bil v gosteh boljši od Dornbirna, Linz pa je pred domačimi gledalci v zanimivem obračunu, kjer ni manjkalo zadetkov, odpravil Innsbruck.

HDD Olimpija : KAC Celovec 3:6 (0:1, 3:4, 0:1)
Guimond 26, Ropret 27., 37..; Brucker 15., Lundmark 26. (SH1), 56. (SH1), Hurtubise 33., Bischofberger 40.

Graz 99ers : Bolzano 3:0 (0:0, 2:0, 1:0)
Beach 34., Ograjenšek 36., Setzinger 58.

VSV Beljak : Red Bull Salzburg 1:4 (1:1, 0:0, 0:3)
Petrik 7.; Viveiros 19., Welser 56., 59., Cijan 58.
(Miha Verlič ni niti enkrat streljal na gol gostov; Luka Gračnar je za rdeče bike zbral 26 obramb)

Sapa Fehervar : Orli Znojmo 3:4* (2:0, 1:1, 0:2)

Dornbirn : Viennna Capitals 2:3 (0:1, 1:1, 1:1)

Black Wings Linz : Innsbruck 5:4 (2:0, 2:1, 1:3)