Petek, 13. 1. 2017, 23.03

Liga EBEL, 13. januar

Olimpija namučila prvake

Olimpija Salzburg | Foto Morgan Kristan / Sportida

Hokejisti Olimpije so se na zadnji domači tekmi rednega dela sezone dobro upirali aktualnemu prvaku lige EBEL Salzburgu, na koncu pa mu priznali premoč s 3:4. Zadnjo tekmo rednega dela bodo zmaji odigrali v nedeljo pri Linzu.

Že dva kroga pred koncem rednega dela ugank o tem, kdo se je že uvrstil v izločilne boje in kdo bo imel drugo priložnost, da si jih pribori, ni bilo več. Četrtfinale so si že priigrali Dunaj, Salzburg, Linz, Bolzano, Innsbruck in Celovec. V kvalifikacije za preostali dve vstopnici se ob zadnji Olimpiji odpravljajo Beljak, Znojmo, Gradec, Fehervar in Dornbirn.

Ljubljančani so po 16 zaporednih porazih v nedeljo premagali Bolzano, v sredo pa Innsbruck. Čeprav se je v Tivoliju, kjer se je tekma zaradi poznega prihoda gostov začela z debelo uro zamude, mudil Salzburg slovenskega vratarja Luke Gračnarja, zmaji niso bili daleč od niza treh zmag. Salzburžanom so priznali premoč s 3:4.

Rdeča krila iz Solnograškega so povedla v peti minuti. Mladega Tilna Spreitzerja je premagal Alexander Pallestrang. Tim Ograjenšek je vrnil udarec v 27. minuti, ko je po podajah kapetana Aleša Mušiča in Nika Pema priskrbel izenačenje. Nato je sledila črna 37. minuta. Gostje so zadeli kar dvakrat v razmiku 14 sekund in se na odmor odpravili s prednostjo dveh zadetkov.

To so zeleno-beli, ki so prikazali izjemno ekipno igro, znižali v 47. minuti (Raphael Bussieres) in izničili v 55. minuti, ko je bil uspešen Maks Selan. Gostje so po novem izenačenju pritisnili, Manuel Latusa pa je bil tisti, ki je dobri dve minuti pred koncem odločil srečanje v prid Salzburga.

Zadnjo tekmo rednega dela bo Olimpija odigrala v nedeljo v Linzu.

Miha Verlič je k zmagi Beljaka prispeval dva zadetka. | Foto: Sportida Miha Verlič je k zmagi Beljaka prispeval dva zadetka. Foto: Sportida

Razpoloženi Verlič

Beljak slovenskih napadalcev je na krilih Mihe Verliča (dva zadetka) s 5:3 premagal Fehervar, Celovec Mitje Robarja in Žige Panceta je slavil na Češkem (3:4), Gradec Kena Ograjenška pa je sredi avstrijske prestolnice prišel do skalpa vodilnega moštva.

HDD Olimpija : Red Bull Salzburg 3:4 (0:1, 1:2, 2:1)
Ograjenšek 27., Bussieres 47., Selan 55.; Pallestrang 5., Hughes 37., Herburger 37., Latusa 58.
(Luka Gračnar je bil drugi vratar Salzburga in ni branil.)

Vienna Capitals : Graz 99ers 1:3 (0:1, 1:2, 0:0)
Pollastrone 31. (PP1); Beach 4. (PP1), Setzinger 28. (PP1), Zusevics 56. (PP1)
(Gradec: Ken Ograjenšek je bil v postavi Gradca, sprožil je en strel.)

Beljak : Fehervar 5:3 (0:1, 4:1, 1:1)
Verlič 23. (Pp1), 29., Johner 33. (PP1), McGrath 39., Latendresse 60. (EN); Schiestel 16., Bodo 36., 56.
(Beljak: Miha Verlič in Jan Urbas sta streljala petkrat.)

Znojmo ; KAC Celovec 3:4 (0.2, 2:0, 1:2)
Bartos 28., Yellow-Horn 32. (PP1), McMonagle 50.; Bischofberger11., Neal 12. (podaja Robar), 56., Kapstad 56.
(Celovec: Žiga Pance je odsedel malo kazen, Mitja Robar je podal.)

Black Wings Linz : Bolzano 4:3* (1:3, 2:0, 0:0, 1:0)

Dornbirn : Innsbruck 5:1 (3:0, 1:0, 1:1)

6. KAC Celovec* 43 – 66
..............................................................
7. VSV Beljak 43 – 59
8. Graz 99ers 43 - 58
9. Znojmo 43 – 56
10. Fehervar 43 – 53
11. Dornbirn 43 – 52
12. Olimpija 43 – 24

*Moštvo je v končnici. Prvih šest moštev (zgornji dom) se po 44 tekmah rednega dela neposredno uvrsti v končnico, preostalih šest (spodnji dom) se v dodatnih bojih poteguje za dve preostali vstopnici za četrtfinale. Moštva zgornjega doma po rednem delu med seboj odigrajo deset tekem za razvrstitev. Tisti, ki bodo po dodatnih tekmah končali na mestih med ena in tri, si bodo sami izbrali četrtfinalnega nasprotnika. Drugi del se bo začel v petek, 20. januarja, Olimpija bo igrala v gosteh (prvo domačo tekmo bo odigrala v nedelje, 22. januarja).