31. 12. 2007,
9.38

Ponedeljek, 31. 12. 2007, 9.38

Kralji ujeli na spanju Chicago

Moštvo Los Angeles Kings Anžeta Kopitarja je v noči na ponedeljek v gosteh po dramatični končnici ugnalo Chicago s 3:2. Tekma je bila odločena po podaljšku.

New York Rangers je slavil v domačem hramu, prvo ime dvoboja pa je bil legendarni Brendan Shanahan, ki je v podaljšku zadel že v 66. sekundi.

V rednem delu, ki se je končal s 3:3, so za gostitelje zadeli Daniel Girardi, Jaromir Jagr in Chris Drury, za goste iz Kanade pa je dva gola dosegel Belorus Andrej Kostsitsin, enega pa Čeh Tomaš Plekanec. Vancouver je gostil Anaheim in ga ugnal z 2:1. Za gostitelje sta zadela Šved Daniel Sedin in Matt Cooke, za goste iz Kalifornije pa Ryan Getzlaf. Na sončni Floridi, kjer so se pomerili Panterji in Letalci, je padel le en gol, tega pa je v domačo mrežo v zadnji tretjini zabil Derian Hatcher.

Brown junak v vrstah LA

Kralji so po osmih morečih porazih nanizali že drugo zaporedno zmago v gosteh, po sobotnem zmagoslavju v Denverju pa so v nedeljo slavili še v vetrovnem mestu. Junak dvoboja je bil dvakratni strelec Dustin Brown. Prvega je dosegel v rednem delu, drugega in zmagovitega pa v 3:31 minuti podaljška. Domače moštvo je dvoboj pred rekordnim številom gledalcev v tej sezoni - v United Centru v Chicagu se jih je zbralo kar 21.715 - odlično začelo, saj je prek Jonathana Toewsa in Jacoba Dowella povedlo z 2:0, v tretji tretjini pa se je najbolj razpoloženemu igralcu gostujoče ekipe Brownu pridružil še Kyle Calder.

Liga NHL, 30. december:

Chicago Blackhawks : Los Angeles Kings 2:3* Toews, Dowell; Brown 2, Calder

New York Rangers : Montreal Canadiens 4:3* Girardi, Jagr, Drury, Shanahan; Kostitsyn 2, Plekanec

Vancouver Canucks : Anaheim Ducks 2:1 D. Sedin, Cooke; Getzlaf

Florida Panthers : Philadelphia Flyers 0:1 Hatcher