8.53

Nedelja, 24. 2. 2008, 8.53

"Kralji" izgubili, Kopitar zadel za izenačenje

V noči na nedeljo je bilo v severnoameriški hokejski profesionalni ligi NHL odigranih enajst srečanj. Anže Kopitar se je vnovič vpisal med strelce, njegovi "kralji" pa so klonili šele po podaljšku.

V Los Angelesu je Chicago domačine ugnal v dodatnih minutah in to potem, ko je že vodil za štiri gole v zadnji tretjini rednega dela. Srečanje je z zadetkom v drugi minuti podaljška odločil Patrick Sharp, ki se je tako še drugič na tekmi vpisal med strelce, Blackhawks pa so tako le vknjižili zmago proti L. A. Kings, ki so še vedno najslabše moštvo lige. Chicago si je že v drugi tretjini zagotovil visoko vodstvo s 5:1, potem ko je v razponu le štirih minut zadel kar štirikrat, nato pa se je v zadnjih 11 minutah prebudil Los Angeles in nadoknadil visok zaostanek. Za izenačenje pred koncem je bil odgovoren slovenski hokejist Kopitar, ki je zadetek dosegel le 15 sekund pred koncem rednega dela. Tudi zato se je vpisal med tri zvezdnike srečanja.

Liga NHL, 23. februar:

New Jersey Devils : New York Islanders 4:2 Elias, Madden, Parise, Gionta; Vasicek, Fedotenko

Pittsburgh Penguins : Ottawa Senators 3:4 * Sykora, Armstrong, Taffe; Stillman, Heatley 2, Alfredsson

Los Angeles Kings : Chicago Blackhawks 5:6 * Harrold, Cammalleri, Preissing, O'Sullivan, Kopitar gol in 2 podaji; Sharp 2, Havlat, Zyuzin, Toews, Williams

Carolina Hurricanes : Washington Capitals 6:3 Cullen 2, Cole, Staal, Ladd, Corvo; Green, Semin, Laich

Buffalo Sabres : New York Rangers 3:4 Kotalik 2, Pominville; Jagr, Dawes, Dubinsky, Avery

Toronto Maple Leafs : Atlanta Thrashers 3:1 Sundin, Steen, Antropov; Recchi

Philadelphia Flyers : Florida Panthers 1:2 * Briere; Bouwmeester, Jokinen

Montreal Canadiens : Columbus Blue Jackets 0:3 Nash, Murray, Malhotra

Tampa Bay Lightning : Boston Bruins 3:5 Darche, Ouellet, Prospal; Lucic, Stuart, Murray 2, Axelsson

Nashville Predators : Dallas Stars 3:6 Koistinen, Dumont, Suter; Miettinen, Ribeiro 2, Eriksson 2, Morrow

Vancouver Canucks : Detroit Red Wings 4:1 Edler, Salo, Kesler 2; Datsyuk