Anže Kopitar Anže Kopitar Los Angeles Kings liga NHL hokej

Sobota, 15. 10. 2016, 6.51

Liga NHL, 14. oktober

Anže Kopitar in druščina še drugič v sezoni sklonjenih glav

V severnoameriški hokejski ligi NHL je Anže Kopitar z Los Angeles Kings, ki so 50. obletnico v ligi NHL obeležili s posebnimi "vintage" dresi, v Kaliforniji gostil Philadelphio Flyers in izgubil.

Kralji so tako doživeli še drugi poraz v sezoni, potem ko so si gostje iz Philadelphie zmago na ledu dvorane Staples Center v Los Angelesu priigrali v drugi tretjini, ko so dosegli vse štiri gole.

Moštvo Flyers je v vodstvo v 24. minuti popeljal Boyd Gordon, nato je Sean Couturier z dvema goloma (v 25. in 33. minuti) povišal že na 3:0, ob koncu druge tretjine, v 39. minuti tekme pa je mrežo vratarja Jeffa Zatkoffa, ki je v vratih LA-ja zamenjal poškodovanega Jonathana Quicka (poškodba spodnjega dela telesa - v predelu stegenske mišice oz. poškodba v predelu dimelj) , zatresel še švicarski reprezentant Mark Streit.

V zadnjih 20 minutah tekme so se Kralji vrnili z golom Drewa Doughtyja, ki je v zadetek spremenil podajo Anžeta Kopitarja, izid pa je v 44. minuti tekme na 2:4 znižal še Brayden McNabb, a popolnega preobrata hokejisti Los Angelesa niso zmogli pripraviti.

Takole je Kopitarjevo podajo v zadetek spremenil Drew Doughty:

Staples Center je na začetku pozdravil člane originalne zasedbe ter največje zvezdnike iz začetkov delovanja te uspešne kalifornijske franšize, z upokojenimi številkami na majicah, med njimi je bil tudi sloviti Wayne Gretzky.

"Ena naših najslabših tretjin v zadnjem času"

"Tekma s San Josejem je bila bolj izenačena, a niti približno nismo igrali tako, kot bi morali. Danes je bila druga tretjina zelo slaba. Na vsak način moramo pokazati več," je bil po drugem porazu v sezoni jezen kapetan kalifornijskega moštva Anže Kopitar.

"Izgubljali smo plošček, slabo smo menjavali in po ledu brezglavo divjali. Kar nekaj stvari nam je šlo po zlu in druga tretjina je bila naravnost grozna. Ena najslabših, kar smo jih odigrali zadnje čase," je kapetana dopolnil strelec prvega gola LA-ja Doughty.

Kralji bodo naslednjo tekmo odigrali v noči na sredo v gosteh pri Minnesoti.

LA Kings so prvo tekmo v ligi NHL odigrali 14. oktobra leta 1967 in to prav proti Philadelphia Flyers:

Edmonton do druge zmage, Chicago do drugega poraza

Odigrani sta bili še dve tekmi. Hokejisti Nashville Predators, za katere je z zadetkom debitiral P. K. Subban, so s 3:2 premagali Chicago Blackhawks, ki po dveh tekmah še nima točke, Edmonton Oilers pa so bili v kanadskem derbiju s 5:3 boljši od Calgary Flames.

Los Angeles Kings : Philadelphia Flyers 2:4 (0:0, 4:1, 2:0)
Doughty 39. (podaja Kopitar), McNabb 44.; Gordon 24., Couturier 25., 33., Streit 39.

Nashivlle Predators : Chicago Blackhawks 3:2 (2:2, 1:0, 0:0)
Subban 8., Josi 17., Fisher 37.; Kruger 3., Hjalmarsson 10.

Calgary Flames : Edmonton Oilers 3:5 (2:1, 0:1, 1:3)
Monahan 2., Frolik 12., Jokipakka 53.; McDavid 8., Eberle 26., Draisaitl 42., 59., Letestu 47.