8 let, 1 mesec

liga NHL Pittsburgh Penguins New York Rangers Chicago Blackhawks Anaheim Ducks

Sreda, 6. 11. 2013, 19.33

Kdo ostaja najboljši? Rački! Do živega jim niso mogli niti Kojoti

Hokejisti Anaheima so ustavili zmagoviti niz Phoenixa in ohranili prvo mesto na razpredelnici lige NHL. Nashville je v gosteh obračunal s Coloradom.

Rački iz Anaheima so v zahodnem derbiju ugnali Phoenix, ki je s tem po petih zaporednih zmagah naletel na mino, hkrati pa izgubil še najboljšega strelca Radima Vrbato. Zaradi poškodbe je zapustil led že sredi druge tretjine in se nato ni več vrnil. Pri gostiteljih se je prvič med strelce vpisal branilski novinec Hampus Lindholm, ki se je izkazal še s podajo.

Največ zadetkov, okroglih deset, je v noči na četrtek v ligi NHL padlo na tekmi v Denverju. Nashville je favoriziranemu Coloradu nasul kar pol ducata golov, kar je zadoščalo za sladko zmago s 6:4. Blestel je predvsem dvakratni strelec in podajalec Colin Wilson. Gostitelji so zapravili priložnost, da bi presegli klubski rekord izpred šestih let, ko so se izkazali z najboljšim vstopom v sezono.

New York Rangers so v prenovljeni dvorani Madison Square Garden ustavili nalet Pittsburgha, ki je po štirih zaporednih zmagah spet doživel poraz. In to prepričljivega, saj je v New Yorku izgubil z 1:5.

Branilci naslova iz Chicaga so v vedno boljši formi. S 4:1 so ugnali Winnipeg Jets, pri katerih igra tudi Michael Frolik, eden izmed junakov, ki so moštvu Blackhawks v prejšnji sezoni pomagali do Stanleyjevega pokala. Zato ne čudijo stoječe ovacije, ki jih je bil 25-letni češki napadalec deležen v vetrovnem mestu.