28. 10. 2014,
13.49

Torek, 28. 10. 2014, 13.49

Juriš v zadnji tretjini Olimpiji prinesel zmago na večnem derbiju

Dvorana Podmežakla je bila prizorišče tradicionalnega jeseniško-ljubljanskega derbija, ki ga je s 4:2 dobila Olimpija. Kranjčani poslali osem ploščkov v mariborsko mrežo.

Olimpija je na Jesenice je pripotovala s pomlajeno postavo (le peščica fantov redno igra v ligi EBEL), diktiral pa ji je Bojan Zajc, saj glavni trener Ljubljančanov Fabian Dahlem na Gorenjsko ni prišel. Kljub temu je premagala Jeseničane s 4:2 in jim tako zadala prvi letošnji poraz v državnem prvenstvu. Domačini so bili podjetni, a neučinkoviti. Po drugi tretjini je bilo razmerje v strelih 27:12 v prid gostiteljev, a je izjemno razpoloženi vratar Aleš Sila do zadnjega dela ohranil zadetek prednosti, ki jo je v sedmi minuti tekme iz kazenskega strela priigral Jaka Zdešar.

Začetek zadnje tretjine je razveselil domače navijače – na tribunah Podmežakle se jih je zbralo okoli 2.500 –, saj sta Sašo Rajsar in Jaka Podrekar v 46. minuti poskrbela za vodstvo z 2:1. Veselje pa ni bilo dolgotrajno, štiri minute zatem je izenačil Luka Kalan, še štiri minute pozneje pa številčno premoč izkoristil Rok Leber. Piko na i zmagi s 4:2 je s strelom v prazno mrežo, ker so železarji dve minuti pred koncem poskušali brez vratarja, postavil Aljaž Uduč.

Na drugi tekmi državnega prvenstva so Kranjčani proti Mariborčanom upravičili vlogo favorita in slavili z 8:2. Zmago so si orli, ki zasedajo tretje mesto na lestvici DP, praktično zagotovili že v drugi tretjini, ki so jo dobili s 6:0.