Pripravljalni tekmi

Jeseničani po porazu v Italiji izgubili še v Avstriji

1

HDD Jesenice | Foto HDD Jesenice, Drago Cvetanovič

Hokejisti Jesenic so v slabih 24 urah odigrali dve pripravljalni tekmi. V soboto so z 1:2 izgubili pri Val Pusterii, v nedeljo pa so s 3:4 klonili še pri drugi ekipi Celovca. Zmagoviti zadetek za Korošce je prispeval Luka Petelin, ki je v Celovcu na preizkušnji.

Slovenski državni prvaki so v torek v domači Podmežakli uspešno prestali prvi pripravljalni preizkus in moštvo KACII premagali s 7:1. Drugi obračun v nekaj dneh proti istemu klubu pa se ni izšel po njihovih željah.

V nedeljo so na Koroškem namreč izgubili s 3:4. Zmagoviti zadetek za Celovčane je v zadnji tretjini prispeval slovenski napadalec Luka Petelin, ki je pri Avstrijcih, tako kot branilec Žiga Svete, na preizkušnji.

Za Jesenice je ob porazu dvakrat zadel Miha Brus, enkrat pa Nik Pem.

Za zadetek prekratki pri Val Pusterii

Gorenjci so v soboto gostovali v Italiji pri novem moštvu Erica Panceta, ki je lani igral za Jesenice, Val Pusterii, a niso bili preveč učinkoviti.

Železarji so tam sicer hitro povedli, že v četrti minuti je zadel Nik Pem, a je bil to edini jeseniški zadetek. Domačini so nato v 25. minuti izenačili, v 52. minuti pa povedli z 2:1, kar je bil tudi končni rezultat obračuna članov Alpske lige.