12.56

6 let, 7 mesecev

Petek, 14. 12. 2007, 12.56

Jesenice ne popuščajo

V 16. krogu lige EBEL so hokejisti Acroni Jesenic v petek pred domačimi navijači visoko premagali Graz 99ers in se še bolj utrdili na drugem mestu prvenstvene razpredelnice.

V petek so Acroni Jesenice zabeležile deveto zaporedno zmago. Graz 99ers so premagale s 3:0, zadetke pa razporedile po tretjinah. Dva gola je prispeval Markus Matthiasson, enega pa Aleš Remar. V vratih je blestel Robert Kristan. Zmago so imeli v rokah tudi hokejisti ZM Olimpije, ki so v prvi tretjini vodili s 4:0, a nato tik pred koncem prvega dela igre prejeli prvi zadetek, nato pa še pet in izgubili s 5:6. Alba Volan je pred domačimi navijači prvič v tej sezoni zmagala, junak tekme pa je bil Krisztian Palkovics, ki je prispeval tri gole. Linz je bil pred domačimi navijači boljši od KAC s 3:1.

Liga EBEL, 16. krog:

Četrtek, 1. november: Vienna Capitals : Red Bull Salzburg 3:1 (1:0, 2:1, 0:0) M. Rodman 23., Tropper 23., Casparsson 60.; Schwab 40.

Petek, 2. november: Acroni Jesenice : Graz 99ers 3:0 (1:0, 1:0, 1:0) Matthiasson 17., 45., Remar 27.

ZM Olimpija : Innsbruck 5:6 (4:1, 0:3, 1:2) Yarema 7., Jardine 8., Vnuk 8., Mušič 19., Intranouvo 59.; Mäkinen 20., 36., Ofner 42.. Pare 34., Darby 45., Unterluggauer 58.

Alba Volan : Pasut VSV 3:2 (1:0, 1:1, 1:1) Palkovics 12., 28., 45.; Lanzinger 27., Brown 43.,

Linz : KAC 4:1 (2:0, 0:0, 2:1) Purdie 23., Oberkofler 26., Hogenberger 59., Szücs 60.; Schneider 57.