20.01

Žiga Jeglič Rok Tičar Slovan Bratislava liga KHL

Ponedeljek, 20. 10. 2014, 20.01

Jeglič zadel, Tičar podal, Slovanu loterija

Potem ko sobotni zadetek Žige Jegliča ni bil dovolj za zmago, se po ponedeljkovem zadetku le lahko veseli zmage. K slavju s 4:3 po loteriji nad Jugro sta oba Slovenca dodala še podajo.

Slovaško moštvo je na gostovanju v Hanti-Mansijsku zaostajalo z 1:3, nato pa priredilo preobrat in se veselilo zmage po kazenskih strelih. Žiga Jeglič (štirje zadetki, šest podaj na 18 tekmah) je podal za vodstvo z 1:0 in z zadetkom za 2:3 začel preobrat – pri zadetku mu je podal Rok Tičar. Jeglič, ki ni izkoristil kazenskega strela, a to njegove ekipe ni stalo zmage, je igral 14 minut in 15 sekund, sprožil en strel in dobil sodniški met. Tičar je na ledu preživel še štiri minute več, dvakrat streljal in dobil osem od 17 sodniških metov.

Slovan je z zmago prekinil niz štirih porazov in ostal na 11. mestu zahoda. Mesto pred njim je Medveščak, ki je na gostovanju pri Čeljabinsku slavil s 4:2. To je bila tretja zaporedna zmaga za Zagrebčane, v postavi katerih tudi tokrat ni bilo Marcela Rodmana.