Edmontont Oliers New York Islanders Anaheim Ducks Buffalo Sabres Vancouver Canucks Carolina Hurricanes hokej liga NHL

Ponedeljek, 17. 10. 2016, 7.00

Liga NHL, 16. oktober

Velik preobrat Vancouvra, Buffalo preprečil niz Edmontona

Edmonton Oilers | Foto Reuters

V severnoameriški hokejski ligi NHL so Edmonton Oilers gostili Buffalo Sabres in skušali zabeležiti še tretjo zmago v tretji tekmi nove sezone, a so bili gostje tokrat preveč razpoloženi. Vancouver je proti Carolini zaostajal že z 0:3 in na koncu po podaljšku s 4:3 slavil zmago.

V olimpijskem Vancouvru so domači hokejisti še drugič to sezono kodrali živce domačim navijačem, a jih na koncu nagradili z zmago. Tokrat so v drugi tretjini zaostajali kar z 0:3, a so še pravočasno strnili vrste in zrežirali preobrat. Najprej je izid še v drugi tretjini na 1:3 znižal Bo Horvat, v tretji pa sta se med strelce vpisala še Markus Granlund in Ben Hutton ter priigrala gostiteljem podaljšek. Junak večera je postal Brandon Sutter, ki je tekmo odločil že po 32 sekundah podaljšane igre.

"Da se nam je še drugič v sezoni uspelo vrniti po takšnem zaostanku, je neverjetno! To je nekaj velikega, nekaj, kar nam lani ni uspevalo," je dejal Sutter in dodal: "To je morda obliž za lanske tekme na uvodu sezone, ko smo jih po vrsti izgubljali ali v podaljšku ali po kazenskih strelih." Granlund je poleg zadetka vpisal še podajo, vratar Jacob Markstrom pa je zaustavil 19 strelov.

Pri gostih iz Karoline je Justin Faulk zbral gol in podajo, po en gol pa sta prispevala Victor Rask in Teuvo Teravainen. Vratar Eddie Lack, ki je v uvodnih tretjinah prikazal nekaj spektakularnih obramb, je svojim nekdanjim soigralcem ubranil 27 strelov.

Kralji v torek pri Minnesoti

Los Angeles Kings Anžeta Kopitarja bodo vnovič na led stopili v torek, ko bodo gostovali pri hokejistih Minnesote in skušali priti do prve zmage v novi sezoni.