11. 4. 2016,
22.19

Thermometer Blue Green 3,25

2

hokej državno prvenstvo HDD Sij Acroni jesenice HDD Telemach Olimpija HDD Olimpija HDD Jesenice

Ponedeljek, 11. 4. 2016, 22.19

Jeseničani padli v Tivoliju, Olimpija do 15. naslova državnih prvakov

2

Hokejisti Olimpije so na odločilni peti tekmi finala državnega prvenstva z 2:0 premagali Jesenice in še petnajstič v samostojni Sloveniji postali prvaki.

Večna hokejska tekmeca sta o prvaku odločala prav na zadnji tekmi v finalni seriji, z 2:0 pa so bili boljši Ljubljančani.

Prva tretjina tekme je napovedala še eno trdo in izenačeno bitko vse do konca. Golov v prvih 20 minutah več kot 3.000 ljubiteljic in ljubiteljev hokeja v Hali Tivoli ni videlo. Tudi v drugi tretjini se mreži nista zatresli. Ljubljančani so v 40 minutah tekme na jeseniška vrata sprožili 23 strelov, Jeseničani na ljubljanska 15.

V drugi minuti zadnje tretjine pa je vendarle padel prvi gol. Zmaje je v vodstvo popeljal Jure Sotlar. Zmaji so štiri minute pred koncem tretje tretjine zadeli še enkrat, gol Gregorja Koblarja pa je sprožil manjši pretep na ledu in prižiganje bakel na tribunah. Na ledeno ploskev je priletelo tudi nekaj stolov, a se je tekma lahko hitro spet nadaljevala.

Pri 2:0 je ostalo, Olimpija se je veselila 15. naslova v slovenskem državnem prvenstvu (skupno 23.), Jeseničani pa ostajajo pri 10. naslovih (skupno 32.).