Anže Kopitar Anže Kopitar Columbus Blue Jackets hokej Los Angeles Kings liga NHL

Petek, 6. 1. 2017, 7.00

Liga NHL, 5. januar

Kralji nemočni, Columbus brez rekorda

Los Angeles Kings | Foto Reuters

Slovenski hokejski zvezdnik Anže Kopitar je po dveh zaporednih zmagah v ligi NHL z Los Angelesom moral čestitati boljšemu tekmecu. Detroit je osvojil dvorano Staples z visoko zmago 4:0. Washington je preprečil, da bi se hokejisti Columbus Blue Jackets zapisali v zgodovino lige z zlatimi črkami. Vročo ekipo iz Columbusa je nadigral s 5:0 in končal njen 16 tekem dolg zmagoviti niz. Absolutni rekord po številu zaporednih zmag še naprej pripada le Pittsburghu.

Kralji so skušali s kapetanom Anžetom Kopitarjem zmagati tretjič zapored v ligi NHL, a se na dvoboju proti Detroitu niso izkazali. V nezavidljivem položaju so se znašli že v 2. minuti, ko so prejeli prvi zadetek, še bolj pa po koncu prve tretjine, ki so jo izgubili kar z 0:3.

Občinstvo v dvorani Staples Centre je do konca srečanja dočakalo le še en zadetek. Ponovno se je zatresla mreža kraljev, ki so tako izgubili z 0:4. Rdeča krila iz Detroita je z dvema zadetkoma osrečil 32-letni Avstrijec Thomas Vanek. Blestel je tudi 22-letni Kanadčan Andreas Athanasiou, ki je ob zadetku dosegel še dve podaji, po zadetek pa se je podpisal tudi Anthony Mantha.

Medtem ko je domači vratar Jeff Zatkoff moral štirikrat po plošček v svoj gol, Los Angeles Kings kljub strelski prevladi (razmerje strelov 34:22) ni znal premagati Jareda Coreauja, ki je v ligi NHL sploh prvič zaklenil svojo mrežo.

Kralji bodo prepotrebne točke v boju za končnico iskali v soboto zvečer po slovenskem času, ko bodo gostili Minnesoto.

Kako je Washington preprečil Columbusu, da se vpiše v zgodovino?

Ne rekord, pač pa visok poraz

Hokejisti Columbusa so v noči na petek zapravili priložnost, da bi izenačili najdaljši zmagoviti niz v zgodovini lige NHL. Če bi v gosteh odpravili Washington, bi zmagali že 17. zapored in izenačili rekord Pittsburgh Penguins iz leta 1993. V glavnem mestu ZDA so naleteli na motiviranega tekmeca, ki jim je prekrižal načrte in jih nadigral s prepričljivim rezultatom 5:0. V vratih gostiteljev je blestel Braden Holtby, ki je zaustavil vseh 24 strelov.

Washington je končal 16 tekem dolg niz zmag Columbusa in mu preprečil, da bi izenačil najdaljši zmagoviti niz, ki tako ostaja v lasti Pittsbrugh Penguins. | Foto: Reuters Washington je končal 16 tekem dolg niz zmag Columbusa in mu preprečil, da bi izenačil najdaljši zmagoviti niz, ki tako ostaja v lasti Pittsbrugh Penguins. Foto: Reuters

"Ne moreš vedno zmagati. Uspela nam je nora serija in ponosen sem prav na vsakega fanta. Izkazali so se prav vsak večer. Ta trenutek ni lahko, saj je bila pomembna tekma in nekateri so jo odigrali odlično," je po porazu dejal napadalec Columbusa Brandon Dubinsky, trener John Tortorella pa dodal: "Prvih 30 minut smo igrali kot odličen hokejski klub, a preprosto nismo našli načina, kako premagati Holtbyja. Izkazal se je s kar nekaj odličnimi obrambami v ključnih trenutkih, mi pa smo se izgubili. Kljub temu sem ponosen na ekipo. Zdaj bodo imeli prost dan, nato pa bodo spet začeli zmagovati."

"Želel sem si končati njihov niz. Le kdo ga ne bi hotel zaustaviti? Lagali bi, če bi rekel, da nisem razmišljal o tem. Dosegli smo nekaj izrednih zadetkov in imeli razpoloženega vratarja. Je bila to res tekma z 5:0? Mislim, da ne, a takšen rezultat nam je uspel po zaslugi vratarja in nekaj res velikih zadetkov," pa je bil zadovoljen eden od petih strelcev Washingtona Justin Williams.

Los Angeles Kings : Detroit Red Wings 0:4
Vanek 2., 19., Athanasiuo 11., Mantha 48.
Anže Kopitar (Los Angeles) je odigral 17 minut in 11 sekund. Na dvoboju ni streljal proti vratom gostov.

San Jose Sharks : Minnesota Wild 4:5