Thermometer Blue 0

HK ECE Celje HK Playboy Slavija Zell am See liga INL

Nedelja, 20. 12. 2015, 9.48

Celjanom slovenski obračun, oslabljeni železarji stežka do zmage

Liga INL je v sredo ponudila slovenski obračun med Celjani in Založani, ki so ga s 5:3 dobili prvi. Jeseničani so tesno, s 3:2, ugnali predzadnji KSV Eishockey.

Železarji so nastopili močno oslabljeni. Manjkali so Žan Us, Damir Ejup, Aleš Jeklič, David Sefič, Miha Brus, Aleš Remar, Miha Pesjak in Jure Dolinšek. Za Gorenjce je prvi zadel Andrej Židan v 26. minuti. Avstrijci so izenačili pet minut kasneje, v polno je zadel Lukas Winkler. V 41. minuti so prek Nejca Berliska izkoristili prednost igralca več. Dva gola prednosti je zagotovil Anže Terlikar v 46. minuti. Gol priključka je v predzadnji minuti zabil Michael Grüneis. Jeseniška ekipa na čelu z vratarjem Juretom Pavličem ni dopustila novega presenečenja in slovenski prvaki so vknjižili novo zmago. Jeseničani so z njo utrdili tretje mesto na lestvici.

V slovenskem derbiju so bili uspešnejši člani hokejskega kluba Elektro Celje Energija, ki so s 5:3 premagali hokejiste iz Zaloga pri Ljubljani Playboy Slavija. Uvodni tretjini sta bili povsem izenačeni, pred začetkom zadnje tretjine je bil izid 3:3. Celjani so si zmagovito prednost zagotovili v tretji tretjini, ko so zabili še dva gola.