Sreda, 19. 10. 2016, 6.50

Liga NHL, 18. oktober

Ne gre in ne gre, nov boleč poraz za Kralje Anžeta Kopitarja

Anže Kopitar | Foto Getty Images

Hokejistom Los Angeles Kings v letošnji sezoni v ligi NHL nikakor ne steče. V gosteh pri Minnesoti so zabeležili še tretji poraz (3:6) in so še vedno brez točke na zadnjem mestu zahodne konference. Kapetan Kraljev Anže Kopitar je sicer zadel v zadnji tretjini in zaostanek zmanjšal na 2:5, a to še zdaleč ni bilo dovolj.

Za nami je še en večer, ki ga bodo hokejisti Los Angeles Kings, poskušali čim prej pozabiti. V gosteh pri moštvu Minnesota Wild so namreč vknjižili še tretji zaporedni poraz v novi sezoni lige NHL.

Če se je obračun začel po željah Kalifornijcev, v 50. sekundi je povratnik po kazni Tanner Pearson zadel za 1:0, je bilo nadaljevanje povsem v barvah Divjakov, ki so do konca druge tretjini kar petkrat premagali vratarja Los Angeles Kings Jeffa Zatkoffa (med strelce so se vpisali Erik Haula, Jason Pominville, Mikko Koivu, Teemu Pulkkinen, Dwight King).

V zadnjem delu ga je med vratnicama zamenjal Peter Budaj, Kopitar pa je v 46. minuti s prvim zadetkom sezone znižal na 2:5. Ko je Pearson dobrih pet minut pred koncem zadel še drugič in so Kralji zaostajali le še za dva zadetka, so dvakratni prvaki poskušali z vsemi silami pripraviti popoln preobrat. Zaigrali so tudi brez vratarja, a se jim načrti niso izšli, saj je Jared Spurgeon dve minuti pred koncem zadel v prazen gol in postavil končnih 6:3.

Kralji, pri katerih se močno pozna odsotnost poškodovane prve vratarske violine Jonathana Quicka, so po treh tekmah ob Columbusu edino moštvo, ki še nima točke.

"Narediti ne moremo prav nič, to sem povedal že, ko se je Jonathan poškodoval. Lahko samo pričakujem, da bo vsak, ki bo vstopil v igro, dal vse od sebe in igral dobro," je o vratarskem položaju po porazu dejal trener Kraljev Darryl Sutter.

Naslednjo tekmo bodo odigrali v noči na petek, ko bodo gostovali pri Dallas Stars.

Hossa s 500. zadetkom pomagal do visoke zmage

Si bo pa po drugi strani 18. oktober 2016 zapomnil Marian Hossa, 37-letni Slovak v dresu Chicago Blackhawks, ki je proti ekipi Philadelphia Flyers zabil že svoj 500. zadetek v najmočnejši hokejski ligi. S tem mejnikom, doseženim na svoji 1240. tekmi v ligi NHL, se je pridružil 44 hokejistom, ki jim je to že uspelo.

Njegov Chicago je s 7:4 premagal Philadelphio, z istim rezultatom so Senatorji ugnali Arizono. Najvišjo zmago večera so dosegli hokejisti Montreala, ki so s 4:0 odpravili prvake iz Pittsburgha, prvi zadetek v dresu kanadske ekipe je dosegel Aleksander Radulov, med vratnicama pa je blestel Al Montoya, ki je odlično zamenjal obolelega Careyja Prica in zaustavil vseh 36 strelov.

Bolj vroče je bilo med še neporaženo Tampo Bay Lightning, ki je Florido Jaromira Jagra premagala po kazenskih strelih, po podaljšku pa sta slavila Calgary in Vancouver, ki je St. Louis Blues kot prvi dobil na levi nogi, sam pa ostaja neporažen.

Haula, Pominville, Coyle, Koivu, Pulkkinen, Spurgeon; Pearson 2, Kopitar
(Anže Kopitar je na ledu preživel 22:42, sprožil 6 strelov, znižal na 2:5 in bil uspešen pri 47 % sodniških metov)

Chicago Blackhawks : Philadelphia Flyers 7:4