Nedelja, 20. 11. 2016, 7.43

Liga NHL, 19. november

Kralji brez Kopitarja boljši od Hudičev

Los Angeles Kings | Foto Reuters

Los Angeles Kings so v hokejski ligi NHL pred domačimi navijači brez pomoči kapetana Anžeta Kopitarja premagali New Jersey Devils. Kopitar je zaradi poškodbe, uradno gre za poškodbo zgornjega dela telesa, izpustil še četrto zaporedno tekmo.

Tekmo v do zadnjega kotička zapolnjeni dvorani Staples Center so bolje začeli gostje z vzhodne obale Združenih držav Amerike. Vragi so povedli že v četrti minuti, ko je bil uspešen John Moore.

Čeprav so kralji v nadaljevanju skušali izenačiti, jih je znova pestila neučinkovitost. Podjetna in napadalna igra se je kalifornijski ekipi obrestovala v drugi tretjini. Alec Martinez je v 25. minuti zabil za izenačenje, minuto in 40 sekund pred koncem tretjine pa je Tanner Pearson poskrbel za prvo vodstvo.

Domači navijači na tretji gol niso čakali prav dolgo. Jeff Carter je bil uspešen že po 45 sekundah zadnje tretjine, v mrežo je pospravil lastni odbitek za še sedmi gol v tej sezoni. Carter je bil na 19 tekmah nove sezone najučinkovitejši igralec Los Angelesa, tako po številu golov kot tudi po številu točk, zbral jih je že 14. Domači so do konca zdržali napad gostov. Izkazal se je vratar Peter Budaj, ki ga je v tem delu ukanil le Nick Lappin. Končni izid je postavil Jake Muzzin 28 sekund pred koncem z zadetkom v nebranjeno mrežo.

Anže Kopitar je dan pred tekmo sicer treniral z ekipo, a po poškodbi roke še ni povsem pripravljen. O njegovi vrnitvi bodo odločali iz dneva v dan. Nov obračun jih čaka že v noči na ponedeljek, ko bodo palice v gosteh prekrižali s kalifornijskim tekmecem Anaheimom.

Buffalo boljši od prvakov

Presenečenje večera je pripravila ekipa Buffalo Sabres, ki je po izvajanju kazenskih strelov premagala aktualne prvake, zvezdniško ekipo Pittsburgh Penguins. Cal O'Reilly je bil edini uspešen izvajalec, za zmago je ukanil Marc-Andrea Fleuryja. Trener sabelj je Dan Bylsma, ki je leta 2009 s Pittsburgh Penguins osvojil Stanleyjev pokal. V rednem delu je vsaka od ekip zadela le po en gol, pingvinom je podaljšek priigral kapetan Sydney Crosby ob power playu.

Najbolj zaslužen za prekinitev niza petih porazov Edmontona je bil najmlajši kapetan v zgodovini Connor McDavid, ki je trikrat zatresel mrežo Dallas Stars. | Foto: Reuters Najbolj zaslužen za prekinitev niza petih porazov Edmontona je bil najmlajši kapetan v zgodovini Connor McDavid, ki je trikrat zatresel mrežo Dallas Stars. Foto: Reuters

Najstnik zabil prvi hat-trick

Kanadski derbi je pripadel Montreal Canadiens, ki je z 2:1 premagal Toronto Maple Leafs. Moštvo Ottawa Senators je na domači ledeni ploskvi z 1:4 klonilo proti Florida Panthers. Ekipa Edmonton Oilers je bila s 5:2 v gosteh boljša od Dallas Stars. Zasluga gre komaj 19-letnemu kapetanu Connorju McDavidu, ki je zabil tri gole za svoj prvi hat-trick. St. Louis Blues je bil boljši od Nashville Predators (3:1), hokejisti Minnesota Wild pa so doma priznali premoč Colorado Avalanche (2:3).

Vancouver Canucks je šele po podaljšku priznal premoč Chicago Blackhawks, ki je slavil s 4:3. Chicago je po drugi tretjini zaostajal že 0:3. Marian Hossa je zabil odločilni gol v podaljšku.