Alpska liga, polfinale

Jeseničani po drami v zadnjih minutah do preobrata in pomembne zmage

1

HDD Jesenice Asiago | Foto Matic Klanšek Velej/Sportida

Hokejisti Jesenic so na drugi polfinalni tekmi proti Asiagu pet minut pred koncem izgubljali s 3:4, na koncu pa zmagali s 6:4 in serijo izenačili na 1:1 v zmagah. Junak srečanja je bil s tremi zadetki Jure Sotlar. Tretja tekma bo v soboto v Italiji.

Jeseničani so prvo polfinalno srečanje, na katerem so izgubili z 1:5, poskušali čim prej pozabiti in misli usmerili na sredin domač obračun z Asiagom. Odprli so ga odlično. Jure Sotlar je v deveti minuti premagal gostujočega vratarja in bil edini, ki je v prvi tretjini zadel.

Druga tretjina se je začela povsem po željah Italijanov, ki so dvakrat premagali Roka Stojanoviča in povedli z 1:2. Marjan Manfreda je pet minut zatem izenačil, Sotlar pa v 32. minuti udaril še drugič in železarjem priskrbel drugo vodstvo (3:2).

Jure Sotlar je prispeval tri zadetke. | Foto: Matic Klanšek Velej/Sportida Jure Sotlar je prispeval tri zadetke. Foto: Matic Klanšek Velej/Sportida

V nadaljevanju so hokejisti Asiaga izenačili, v 55. minuti pa povedli s 3:4. Dobrih 2.000 gledalcev (2.300) v Podmežakli je upalo na izenačujoči začetek in ga dočakalo v 57. minuti, ko je hat-trick dosegel Sotlar. Sledile so dramatične sekunde, v katerih so bili bolj zbrani Jeseničani. Jaka Ankerst je le 17 sekund po izenačenju (4:4) zadel za 5:4, Luka Kalan pa je 18 sekund pred koncem pokopal vse upe gostov. Ti so izenačenje in podaljšek iskali brez vratarja, a se jim načrti niso izšli.

Jeseničani so dosegli izjemno pomembno zmago. Serija, v kateri igrajo na tri zmage, je izenačena. Tretja tekma bo v soboto v Italiji, četrta, morda odločilna, pa prihodnji torek na Jesenicah.

Mladi Jeseničani v finalu EBYSL

Mladi hokejisti HD Jesenice so dosegli velik uspeh v ligi EBYSL. V polfinalu so izločili favorita Salzburg. Na prvi tekmi so zmagali z 2:1, na drugi pa rdeče bike strli v podaljšku s 5:4. Štiri zadetke je dosegel Žan Jezovšek, v podaljšku pa je zmagovalca odločil Gašper Glavič.