Nedelja, 15. 1. 2017, 8.16

Alpska liga med 10. in 15 januarjem

Velik preobrat Jeseničanov z grenkim priokusom

HDD SIj Acroni Jesenice | Foto HDD Jesenice, Drago Cvetanovič

Hokejisti Jesenic so se na gostovanju pri vodilnem moštvu Alpske lige Ritten zbudili šele v drugi polovici tekme ter po zaostanku z 0:3 priredili preobrat in zmagali s 3:5. Gorenjsko moštvo si je dve tekmi pred koncem rednega dela zagotovilo končnico.

Italijani so prvi plošček za hrbet Roka Stojanoviča poslali v osmi minuti, do 35. minute pa so si priigrali lepo prednost (3:0).

A zaostanek ni zmedel železarjev, ki so v dobri minuti prek Aleksandra Magovca in Martina Oražeja znižali na 3:2 in se na odmor odpravili z zadetkom zaostanka. Prednost Rittna je v začetku zadnje tretjine izničil Jaka Ankerst, Luka Kraigher pa je v 53. minuti zadel za popoln preobrat in prvo vodstvo Jeseničanov na tekmi. To je v 60. minuti z drugim zadetkom potrdil Ankerst, ki je postavil končnih 3:5.

Poškodba kapetana

Zmaga ima grenak priokus, saj jo je v naletu skupil kapetan Miha Brus, ki ima natrgane stranske križne vezi desnega kolena. Brusa, dobil je opornico, čaka prisilni počitek.

Po obračunu z Ritten bodo Jeseničani, ki ostajajo tretji, odigrali še dve tekmi rednega dela Alpske lige, na katerih bodo v sredo, 18. januarja, gostovali pri Kitzbuhlu, v soboto, 21. januarja, pa gostili Bregenzerwald.