Alpska liga, polfinale

Boleč poraz Jeseničanov – od vodstva z 2:0 do konca sezone

3

HDD Jesenice Asiago | Foto Matic Klanšek Velej/Sportida

Hokejisti Jesenic so sezono v Alpski ligi končali v polfinalu. Na odločilni peti polfinalni tekmi v Asiagu jim je sredi srečanja kazalo rezultatsko dobro, vodili so z 2:0, na koncu pa izgubili z 2:4. V finalu Alpske lige se bo Asiago pomeril z Rittnom.

Železarji so pred odhodom na odločilno srečanje v Italijo želeli boljši začetek kot na torkovi domači tekmi. Čeprav so gostitelji prevladovali (razmerje v strelih v prvi tretjini 23:6), so v 15. minuti povedli Jeseničani. Frederica Cloutiera je premagal Jaka Ankerst, vratar Rok Stojanovič pa je odlično čuval svojo mrežo in poskrbel, da v prvi tretjini za njegovim hrbtom ni končal noben plošček.

Gorenjsko moštvo se je še v ugodnejšem položaju znašlo v 27. minuti, ko je izkoristilo številčno prednost in z zadetkom Mihe Logarja povedlo z 2:0. A nato se je začel italijanski preobrat. Stojanoviča je sredi obračuna kot prvi ugnal Krystofer Kolanos, ki je zadel z igralcem manj. Pet minut pozneje je izenačil Jose Antonio Magnabosco in Asiago na drugi odmor popeljal z rezultatom 2:2. Še bolj veselo je bilo v dvorani Asiago Odegar v 49. minuti, ko je Colin Long z zadetkom za 3:2 poskrbel za popoln preobrat.

Varovanci Nika Zupančiča so v nadaljevanju vročega obračuna lovili izenačenje in podaljšek, poskušali tudi brez vratarja, a se jim načrti niso izšli. Kolanos je z zadetkom v prazen gol zapečatil njihovo usodo in postavil končnih 4:2.

Italijanski finale, železarji v nedeljo po finale DP

Asiago se bo v finalu pomeril s še enim italijanskim tekmecem Rittnom, medtem ko je za Jesenice sezone v Alpski ligi konec.

Bodo pa tekmovanje nadaljevali v državnem prvenstvu, v katerem jih v nedeljo ob 20.00 čaka druga polfinalna tekma v Celju.

Če bodo zmagali, se bodo v finalu pridružili Olimpiji.

Mladi Jeseničani podprvaki lige EBYSL

Mladi hokejisti Jesenic so v ligi EBYSL velik uspeh dosegli že v polfinalu, ko so z 2:0 v zmagah izločili Salzburg. V finalu so se pomerili z Dunajem, ki je s četrtkovo zmago z 2:0 postal prvak. Jeseničani so v finalni seriji zmagali enkrat, Dunajčana pa trikrat.