Sobota, 12. 11. 2016, 21.41

Alpska liga (od 9. do 13. novembra) in državno prvenstvo

Železarji so se zbudili prepozno, Kranjčani so se poigrali s Crveno zvezdo

HDD Jesenice | Foto HDD Jesenice, Drago Cvetanovič

Hokejisti Jesenic so po sredini nogometni zmagi (1:0) nad Celovcem v soboto oslabljeni gostili italijanski Asiago in izgubili z 2:3. Obračun je zaradi poškodbe hrbtne mišice izpustil Eric Pance. V državnem prvenstvu je Triglav z 10:0 premagal Crveno zvezdo.

Železarji so se morali v sredo proti Celovcu znajti brez treh hokejistov, ki ne bodo več nosili njihovega dresa. Aleš Kranjc se je preselil v drugo nemško ligo, David Rodman je odšel v Francijo, Shane Heffernan pa s pristopom ni navdušil vodilnih.

Ob omenjenih je manjkalo še nekaj poškodovanih fantov. Nate DiCasmirro in Tadej Čimžar svojo vrnitev načrtujeta decembra, daljše okrevanje pa čaka branilca Miho Logarja, ki je na Kontinentalnem pokalu utrpel večkratni zlom čeljusti. Edini zadetek za zmago je že v prvi tretjini prispeval Jure Sotlar, eden od bolj zaslužnih za nove točke pa je bil tudi vratar Žan Us, ki je zaklenil svoja vrata.

Proti Asiagu v polno šele v izdihljajih

Jeseničani so v soboto v Podmežakli gostili Asiago. Proti italijanskemu moštvu ob omenjenih poškodovanih ni nastopil tudi napadalec Eric Pance, ki se je v sredo znašel na seznamu poškodovanih. Pance si je že v prvi tretjini poškodoval hrbtne mišice.

Železarji so po prvi tretjini proti Asiagu izgubljali z 0:3. Ko je že kazalo, da se bo obračun končal s tem rezultatom, sta Luka Kalan in Miha Brus v zadnji minuti zatresla mrežo gostov, a za popoln preobrat je bilo že prepozno.

Alpska liga od 9. do 13. novembra

Sreda, 9. november
HDD Sij Acroni Jesenice : KAC II 1:0 (1:0, 0:0, 0:0)

Sobota, 12. november
HDD Sij Acroni Jesenice : Asiago 2:3 (0:3, 0:0, 2:0)
Kalan 60., Brus 60.; Lutz 3. (PP1), Magnabosco 19. (PP1), Nigro 20. (SH 1)

Predvidene tekme državnega prvenstva, 12. november:

Najvišjo sobotno zmago v državnem prvenstvu so dosegli hokejisti kranjskega Triglava, z 10:0 so premagali Crveno zvezdo. Visoko, z 2:8 so v gosteh pri KHL Zagreb slavili člani Slavije. Pri južnih sosedih so zmagali tudi hokejisti Celja, po podaljšku so dve točki vknjižili pri Mladosti. Še drugič ta teden (v četrtek v pokalu) sta si nasproti stala Maribor in Bled, še drugič so bili uspešnejši Gorenjci.

KHL Zagreb : HK Playboy Slavija 2:8 (0:0, 1:3, 1:5)
Jarčov 27., Blagus 41.; Kisovec 25., 44., Čampa 32., Truden 40., 56., Gorše 41., Pogačar 45., Snoj 47.

HK Triglav Kranj : SKHL Crvena Zvezda 10:0 (2:0, 4:0, 4:0)
Zupan 3., 11., 28., 38., 45., Logar 23., Kalan 38., Terlikar 52., 53., 60.

HDK Maribor : HKMK Bled 3:6 (1:1, 1:2, 1:3)

Zernko 17., Štebih 27., Ivanuša 44.; Bassanese 19., Pazlar 21., Burazin 32., 45., Pančur 47., Židan 50.

KHL Mladost : HK ECE Celje 5:6*