1

Žan Jezovšek Alpska liga HDD Jesenice hokej Zell am See

Nedelja, 9. 10. 2016, 9.05

Alpska liga, med 4. in 8. oktobrom, in državno prvenstvo

Jeseniško zmagoslavje pustilo grenak priokus, veteran mora na dolgotrajen prisilni odmor

1

HDD Sij Acroni Jesenice | Foto HDD Jesenice, Drago Cvetanovič

Hokejisti Jesenic so slavili še sedmo zaporedno zmago v Alpski ligi, po kateri ostajajo edina ekipa v tekmovanju, ki še ne pozna poraza. V Podmežakli so premagali Kitzbühel. A zmaga je prinesla tudi zaskrbljene obraze, poškodoval se je izkušeni Nate DiCasmirro.

Po treh uspešnih gostovanjih so Jeseničani slavili še na domači ledeni ploskvi in ostali edino neporaženo moštvo. Tokrat je na Gorenjskem gostoval avstrijski Kitzbühel in izgubil z 0:3.

Železarje je v osmi minuti v vodstvo popeljal še lani član Kitzbuhla Aleksandar Magovac, že v naslednji minuti pa je po zaslugi Erica Panceta na semaforju pisalo 2:0. Oba zadetka so gostitelji dosegli z igralcem več. Končnih 3:0 je v 25. Minuti postavil Tadej Čimžar. Med vratnicama Jesenic se je izkazal Žan Us, ki je za prvi shutout sezone zaustavil 20 strelov nasprotnikov.

DiCasmirro izgubljen za lep čas

Nathan DiCasmirro mora na prisilni počitek. | Foto: HDD Jesenice, Drago Cvetanovič Nathan DiCasmirro mora na prisilni počitek. Foto: HDD Jesenice, Drago Cvetanovič

Jeseniška zmaga pa ima tudi grenak priokus. Če so Juretu Sotlarju rano nad očesom oskrbeli kar med tekmo in je po nekaj šivih že lahko nadaljeval srečanje, pa je s tem predčasno končal izkušeni kanadsko-italijanski napadalec Nathan DiCasmirro.

V drugi tretjini je dobil močan udarec v roko, zdravniški pregled v jeseniški bolnišnici pa je pokazal, da ima zlomljen palec in ga čaka operacija. Po informacijah iz jeseniškega tabora je predviden čas rehabilitacije 38-letnika, ki v jeseniški napad prinaša prepotrebne izkušnje, pa tudi gole in podaje (na desetih tekmah trije zadetki, sedem podaj), tri mesece.

Poškodovan je tudi Žan Jezovšek, ki v soboto ni nastopil, saj je na treningu padel in si poškodoval zapestje. Kako resna je poškodba mladega napadalca, bo pokazal ponovni zdravniški pregled čez dober teden dni.

V torek proti Olimpiji

Po obračunu s Kitzbühlom bodo Jeseničani naslednjo tekmo odigrali v torek, ko bodo ob 19.30 gostili prestavljeno tekmo slovenskega superpokala in večnega tekmeca Olimpijo. V Alpski ligi pa bodo spet aktivni v soboto, 15. oktobra, ko bodo pričakali Feldkirch.

Alpska liga, med 4. in 8. oktobrom

Torek, 4. oktober:
Zell am See : HDD Sij Acroni Jesenice 3:5 (2:2, 1:1, 0:2)
Widen 14., 28., Scholz 16. (PP1); Sodja 8. (PP1), Manfreda 19. (PP1), Sotlar 23. (PP1), Jezovšek 53., 58.

Sobota, 8. oktober:
HDD Sij Acroni Jesenice : Kitzbühel 3:0 (2:0, 1:0, 0:0)

Državno prvenstvo:

V torek sta se v državnem prvenstvu pomerila Bled in Slavija, tesno, s 3:2, so slavili Blejci, ki so dobili obe do zdaj odigrani tekmi. Sobotni slovenski obračun je v izdihljajih tekme v Celju pripadel kranjskemu Triglavu.

HKMK Bled : HK Playboy Slavija 3:2 (1:1, 2:1, 0:0)
Mašič 13. (PP1), Tad. Burazin 40., Svete 40. (PP1); Kisovec 11., Ščap 30.

KHL Zagreb : KHL Mladost 6:8

HK ECE Celje : HK Triglav 2:3 (1:1, 0:0, 1:2)