Sobota, 4. 2. 2017, 22.28

Alpska liga, skupina za razvrstitev, med 31. januarjem in 4. februarjem

Jeseničani s točko iz Italije

HDD Jesenice | Foto HDD Jesenice, Drago Cvetanovič

Hokejisti Jesenic so na tretji tekmi drugega dela za razvrstitev v sredo doma premagali vodilno moštvo Ritten, danes pa so gostovali pri Val Pusterii in izgubili po podaljšku.

Železarji so si končnico zagotovili že v rednem delu, ki so ga končali na tretjem mestu, zdaj pa se s preostalimi petimi najvišje uvrščenimi klubi prvega dela merijo za razvrstitev. Kdor bo po desetih tekmah na mestih med ena in tri, si bo sam izbral četrtfinalnega nasprotnika.

Sredino tekmo pred 450 domačimi gledalci so odprli na najboljši mogoč način, v tretji minuti so povedli z 2:0, za gola pa sta poskrbela Aleksandar Magovac in Žan Jezovšek. Jeseniški vratar Žan Us je napade gostov uspešno odbijal vse do 47. minute, ko ga je ob igralcu več premagal Alex Frei. A to je bil edini plošček, ki je končal za hrbtom domače hobotnice. Ta je ob koncu tekme zaustavila 38 strelov ob 39. Na drugi strani je čuvaj mreže Rittna Patrick Killeen klonil trikrat (ubranil 23 strelov od 26). Za končnih 3:1 ga je v 48. minuti premagal še Jaka Ankerst.

Od vodstva s 4:2 do poraza s 4:5

Na sobotni tekmi pri Val Pusterii, ki je odločno nadstreljala Jeseničane (razmerje v strelih 53:28), so se železarji že v drugi minuti znašli v zaostanku, a prek Nathana Di Casmirra kmalu izenačili. Gostitelji so pred prvim odmorom ob igralcu manj uspeli spet povesti in prednost zadržali do 33. minute, ko je novo izenačenje priigral Luka Kalan. Isti igralec je tri minute zatem zadel še enkrat in Jeseničanom priskrbel prvo vodstvo na tekmi. Tega je na začetku tretje tretjine ob igralcu manj zvišal Eric Pance.

Italijani so ob dvojni številčni prednosti najprej znižali, nato pa izsilili podaljšek, po katerem so dve točki obdržali doma, eno pa so odpeljali Gorenjci.

Jeseničani bodo naslednjo tekmo odigrali 14. Februarja, ko bodo gostovali pri Lustenauu.

Alpska liga, med 31. januarjem in 4. februarjem (skupina za razvrstitev)

Torek, 31. januar
Feldkirch : Val Pusteria 2:6
Lusteanu : Asiago 0:1

Sreda, 1. februar
HDD Sij Acroni Jesenice : Ritten 3:1 (2:0, 0:0, 1:1)
Magovac 2., Jezovšek 3., Ankerst 48.; Frei 47. (PP1)

Sobota, 4. februar
Val Pusteria : HDD Sij Acroni Jesenice 5:4* (2:1, 0:2, 2:1, 1:0)
Schweitzer 2., Wiebe 19. (SH1), Andergassen 42. (PP2), Bona 58., Hofer 64.; Di Casmirro 6. (PP1), Kalan 33., 36., Pance 41. (SH1)

6. Feldkirch 4 – 0 (0)

Moštva so že uvrščena v končnico. V drugem delu se med seboj pomerijo na desetih tekmah. Kdor bo po drugem delu na mestih od prvega do tretjega, si bo sam izbral četrtfinalnega nasprotnika med moštvi, ki bodo na mestih med petim in osmim. Drugi se v drugem delu potegujejo za dve preostali vstopnici za končnico.