Sobota, 3. 12. 2016, 23.37

Alpska liga med 29. novembrom in 4. decembrom

Jeseničani prekinili niz porazov, Triglavani ostajajo neporaženi

HDD Sij Acroni Jesenice | Foto HDD Jesenice, Drago Cvetanovič

Hokejisti Sij Acroni Jesenic so soboto v Italiji končali niz porazov v alpski ligi. Po skoraj dvomesečni odsotnosti jim je tokrat pomagal tudi napadalec Nate Di Casmirro. Pri Val Gardeni so železarji z zmago 1:4 končali niz treh porazov. Triglavani ostajajo neporaženi. Derbi državnega prvenstva med Triglavom in Celjem je po kazenskih strelih pripadel Kranjčanom.

Trener Jeseničanov Nik Zupančič je v Gardeno odpeljal le 15 igralcev in dva vratarja. Po skoraj dveh mesecih je bil med njimi tudi povratnik po poškodbi, center prvega napada Nate DiCasmirro, ter znova mlada moč na branilski poziciji, član mladinske ekipe Jesenic Žiga Urukalo.

Železarji so srečanje odprli odlično, ob prednosti z igralcem več je v osmi minuti mrežo zahodnih sosedov zatresel izkušeni Martin Oraže. Domačini so, prav tako ob številčni premoči, izenačili sredi srečanja, a nadaljevanje se je odvijalo povsem po gorenjskih notah. Novo vodstvo Jeseničanom je v 40. minuti prinesel Luka Kalan, v začetku zadnje tretjine je udaril še Eric Pance, piko na i zmagi po treh porazih pa je v 58. minuti postavil Sašo Rajsar, ki je dodal še dve podaji.

Nova tekma trenutno četrte železarje čaka v sredo, ko bodo pred domačimi gledalci igrali s Cortino.

Skupaj rišemo nasmehe

Hokejski klub Jesenice tudi letos s 1. decembrom organizira dobrodelno akcijo Skupaj rišemo nasmehe, s katero si želi pomagati socialno ogroženim družinam in posameznikom z Jesenic in okolice. K sodelovanju so jeseniški hokejisti povabili tudi Center za socialno delo Jesenice in Rdeči križ Jesenice.

Jeseniški klub bo na dražbi prek svoje Facebook-strani prodal 24 dresov iz predsezone, ki so bili namenjeni v počastitev 25-letnice osvojitve prvega naslova slovenskega državnega prvaka, izklicna cena posameznega dresa bo 50 evrov, 16. decembra bo ves izkupiček od prodanih vstopnic za tekmo lige AHL Jesenice - Neumarkt v Podmežakli namenil v dobrodelni sklad, poleg tega pa bo v času akcije, ki traja od danes pa do 16. decembra, mogoče nakazati denar na poseben račun Rdečega križa Jesenice.

"Zbrana sredstva bomo predali Rdečemu križu Jesenice, ki bo denar v obliki vrednostnih bonov razdelil med 15 družin in posameznikov. Družine bodo bone prejele 24. decembra," so še sporočili iz jeseniškega hokejskega kluba, ki k sodelovanju v akciji vabijo vse ljubitelje hokeja in vse, ki želijo pomagati.

Alpska liga, med 29. novembrom in 4. decembrom

Torek, 29. november
Feldkirch : Ritten 5:6

Sreda, 30. november
Red Bull Salzburg II : HDD Sij Acroni Jesenice 4:0 (1:0, 2:0, 1:0)
Mayanschein 5., 26., Daubner 35., Valach 55.

Vipiteno : Bregenzerwald 3:1

Sobota, 3. december
Val Gardena : HDD Sij Acroni Jesenice 1:4 (0:1, 1:1, 0:2)
Kostner 33. (PP1); Oraze 8. (PP1), Kalan 40., Pance 44., Rajsar 58.

Državo prvenstvo, 3. december

Na derbiju dneva so hokejisti kranjskega Triglava po kazenskih strelih strli Celjane, tako da po desetih tekmah še ne poznajo poraza. Hokejisti iz knežjega mesta so sicer prvi na lestvici, a imajo na računu tri tekme več od Kranjčanov.

HK Triglav : HK ECE Celje 5:4*

SKHL Crvena Zvezda : KHL Medveščak 3:1