Nik Zupančič HDD Jesenice Alpska liga

Torek, 28. 9. 2021, 21.37

alpska liga, 28. september

Jeseničani napolnili gol Dunaja in podaljšali zmagoviti niz

hokej splošna | Hokejisti Jesenic so na Dunaju vknjižili zanesljivo zmago, slavili so z 10:2. | Foto Sportida

Hokejisti Jesenic so na Dunaju vknjižili zanesljivo zmago, slavili so z 10:2.

Vodilno moštvo Alpske lige HDD Sij Acroni Jesenice je pri drugi ekipi Dunaja vknjižilo peto zaporedno zmago v tekmovanju. Železarji so pri najbolj skromnem kolektivu slavili s kar 10:2.

HDD Jesenice HK Olimpija pokal slovenije, finale
Sportal Jeseničani dobili še zadnjega celinskega tekmeca

Varovanci Nika Zupančiča so bili nekaj razredov boljši od tekmecev. Po prvi tretjini so z dvema goloma Jesperija Viikiläja vodili z 2:0, že po njej bi lahko vodili še bolj izdatno.

Erik Svetina in Luka Ulamec sta v drugi tretjini vodstvo povišala na 4:0, Avstrijci so izid znižali, a Jeseničani so hitro odgovorili, Erik Pance, Timotej Kočar in Viikilä s svojim tretjim golom so poskrbeli za izid 7:1, ki so ga domači ob koncu tretjine znižali.

Z dvema igralcema več na ledu so gostje dosegli osmi gol, strelec je bil Andraž Zibelnik, na 9:2 je svojim drugim golom povišal Svetina, končni izid 10:2 pa je postavil Gašper Glavič.

Konec tedna dvojni spored v Podmežakli

Jeseničane, ki so po šestih obračunih s 16 točkami na prvem mestu lestvice Alpske lige, do konca tedna čakata še dva domača alpska obračuna. V petek bodo gostili Feldkirch, v soboto pa Vipiteno.