Petek, 30. 12. 2016, 1.17

Alpska liga, med 26. in 29. decembrom

Jeseničani za konec leta visoko izgubili

Jesenice Fassa | Foto HDD Jesenice, Drago Cvetanovič

Hokejisti Jesenic so odigrali zadnje srečanje v letu 2016. Potem ko so v ponedeljek z 8:3 doma premagali italijansko Fasso, so Italijanom v četrtek priznali premoč s 7:2.

Slovenski predstavnik v Alpski ligi so se od leta na domači ploskvi poslovil v ponedeljek zvečer, ko so v Podmežakli v goleadi premagali italijansko Fasso. Odločilna je bila druga tretjina, v kateri so dosegli štiri zadetke, gostje pa nobenega.

Letu 2016 so v slovo pomahali v četrtek zvečer, ko so visoko izgubili s Fasso (2:7). Po mesecu in pol je za gorenjsko ekipo spet branil Žan Us, ki je po četrtem prejetem zadetku sredi tekme svoje mesto prepustil Roku Stojanoviču. Ta je prejel še tri zadetke in železarji so v 45. minuti zaostajali že s 7:0. Poraz sta nekoliko omilila Martin Oraže in Jure Sotlar.

Šest tekem pred koncem rednega dela slovensko moštvo zaseda četrto mesto (neposredno v končnico napreduje prvih šest ekip). Naslednji tekmi v boju za tretje mesto ga čakata v ponedeljek in torek, ko bo gostoval pri neposrednih tekmecih Lustenauu in Feldkirchu.