Sobota, 29. 10. 2016, 22.06

Alpska liga, med 25. in 30. oktobrom

Po seriji zmag v enem tednu dve grenki italijanski izkušnji

HDD Sij Acroni Jesenice | Foto HDD Jesenice, Drago Cvetanovič

Hokejisti Jesenic so po sredinem nesrečnem porazu (5:6), ko so v zadnji tretjini proti Rittnu zapravili prednost treh zadetkov, izgubili tudi sobotno srečanje. Po podaljšku jih je s 3:2 premagala še ena italijanska ekipa Val Pusteria.

Mreža železarjev se je zatresla že v tretji minuti, ko je moral Rok Stojanovič prvič po plošček v sojo mrežo. Eric Pance je na začetku drugega dela izkoristil igralca več in izenačil, a Italijani so pred koncem druge tretjine spet udarili in z dvema igralcema več spet povedli (2:1). Novo izenačenje je gorenjskemu moštvu priigral Urban Sodja. Po koncu rednega dela je sledil podaljšek, ki ga je v 64. minuti v korist domačih odločil Wayey Rabbit.

To je bilo zadnje srečanje Jesenic pred klubskim premorom. Po tem koncu tedna bo namreč Alpska liga prekinila tekmovalni ritem. Vsaj trije železarji – David Rodman, Žan Us in Aleš Kranjc – se bosta v tem času pridružila reprezentanci, ki bo med 3. in 5. novembrom na Bledu gostila EIHC turnir. Na turnirju se bodo varovanci Nika Zupančiča pomerili z Latvijo, Francijo in Belorusijo.

Usodna je bila zadnja tretjina

Na sredinem obračunu prvo- in drugouvrščenega moštva so v Podmežakli v deveti minuti povedli italijanski gostje, Žana Usa je premagal Simon Costner. Železarji so pred koncem tretjine v razmiku minute z zadetkoma Jureta Sotlarja in Saše Rajsarja povedli z 2:1. V drugem delu so vodstvo povišali Gašper Cerkovnik, Miha Brus in Aleš Kranjc.

V zadnjo tretjino so Jeseničani tako vstopili z otipljivo prednostjo treh zadetkov (5:2), ki pa je niso znali zadržati. Italijani so v zadnjih 20 minutah pripravili popoln preobrat. Zadeli so štirikrat in gorenjski ekipi zadali prvi poraz v tem tekmovanju. Ritten po novi zmagi ostaja na prvem mestu, Jeseničani pa so s štirimi točkami in tekmo manj drugi.