Sobota, 16. 9. 2017, 22.29

Alpska liga, 2. krog

Jeseničani niso ponovili sredinega spodrsljaja, v Olimpijinih vratih odjeknila petarda

Alpska liga Olimpija Rittner Buam | Foto Urban Urbanc/Sportida

Slovenska predstavnika v Alpski ligi sta bila na gostovanjih v Avstriji polovično uspešna. Jeseničani so pri Bregenzerwaldu slavili s 3:0, Olimpija pa je pri Kitzbühelu izgubila s kar 0:5.

Potem ko so Jeseničani v sredo proti Asiagu zapravili vodstvo s 3:0, si tokrat niso privoščili podobnega scenarija. Na gostovanju pri Bregenzerwaldu so po zadetku finskega napadalca Markusa Piispanena vodili že v četrti minuti. V deveti je bilo po golu Mihe Logarja 2:0, v začetku druge tretjine pa je Piispanen zadel še drugič in postavil končni rezultat (3:0). V vratih železarjev je blestel kanadski vratar Clarke Saunders, zaustavil je vseh 39 strelov.

Jeseničani se veselijo zmage nad Bregenzerwaldom. | Foto: Matic Klanšek Velej/Sportida Jeseničani se veselijo zmage nad Bregenzerwaldom. Foto: Matic Klanšek Velej/Sportida

Olimpija je v Kitzbühelu doživela visok poraz. Robert Kristan je moral petkrat po plošček v mrežo, medtem ko njegovi soigralci nasprotnikove mreže niso zatresli. To je že tretja zaporedna tekma, na kateri Ljubljančani niso zadeli.