Sreda, 20. 9. 2017, 22.43

Alpska liga, 19.-20. september

Olimpija se je znesla nad Italijani

Alpska liga Olimpija Rittner Buam | Foto Urban Urbanc/Sportida

Hokejisti Olimpije so naporen teden v Alpski ligi začeli s sploh prvo zmago v tem tekmovanju. S 6:1 so odpravili italijanski kolektiv Fasso. Konec tedna zmaje čaka še dvojno gostovanje, Jeseničani pa bodo na delu v soboto.

Ljubljančani, ki so v ponedeljek v državnem prvenstvu s težavo premagali Bled (3:2), so dočakali prvo zmago in prvi zadetek v Alpski ligi.

V Tivoliju so se znesli nad Fasso, proti kateri so z zadetkom Matica Kralja povedli v 13. minuti. Gostje so v začetku druge tretjine izenačili, a nato so zeleno-belo začeli strelski šov. Do zadnjega odmora so Miha Zajc, Črt Snoj in Miha Pesjak vodstvo zvišali na 4:1, v zadnjih 20 minutah pa sta zadela še enkrat Zajc in Andrej Hebar. Robert Kristan je bil pri svojem delu, imel ga je precej manj kot Gianni Scola (razmerje v strelih 45:22 za Olimpijo), 95,5-odstotno razpoložen.

Olimpijo do konca tedna čaka še dvojno gostovanje. V soboto bo palice prekrižala z Gardeno, v nedeljo pa še z Neumarktom.

Jeseničani so bili v sredo prosti, nova tekma jih čaka v soboto, ko bodo pričakali najslabše moštvo lige, drugo ekipo Salzburga.