Sreda, 21. 12. 2016, 21.41

Alpska liga, od 16. do 21. decembra

Dobrodelni Jeseničani dolgo čakali, na koncu pa le razveselili navijače

HDD Jesenice | Foto HDD Jesenice, Drago Cvetanovič

Hokejisti Jesenic so po petkovem tesnem porazu z Neumarktom (1:2) v sredo gostili avstrijski Zell am See in sosede premagali z 2:0. Gorenjsko hokejsko društvo je na zadnji tekmi zbralo 2.507 evrov za ljudi v stiske, danes pa predalo ček z omenjeno vsoto.

Železarji, ki še vedno pogrešajo Tadeja Čimžarja, Miho Logarja in Žana Usa (zadnja dva že trenirata), so trenutno osmemu moštvu Alpske lige Zell am Seeju zadali četrti zaporedni poraz, sami pa se po petkovem porazu z Neumarktom vrnili na zmagovalno pot.

Gledalci so na prvi zadetek na tekmi, na kateri ni manjkalo izključitev, čakali vse do 53. minute, ko je številčno premoč z zadetkom kronal Sašo Rajsar. Tri minute pozneje so imeli Jeseničani še enkrat igralca več. Tokrat je darilo Avstrijcev izkoristil izkušeni Nathan Di Casmirro, ki je postavil končnih 2:0. Eden od pomembnih členov ob zmagi Jesenic je bil vratar Rok Stojanovič, ki je zaustavil vseh 24 poskusov nasprotnikov.

Jeseničani bodo novo tekmo Alpske lige odigrali v ponedeljek, ko v Podmežaklo prihaja Fassa.

2.507 evrov za socialno ogrožene

Jeseničani so na dobrodelni tekmi z Neumarktom zbrali 2.507 evrov za ljudi v stiski. Ček so predali na sredini tekmi s Zell am Seejem. | Foto: HDD Jesenice, Drago Cvetanovič Jeseničani so na dobrodelni tekmi z Neumarktom zbrali 2.507 evrov za ljudi v stiski. Ček so predali na sredini tekmi s Zell am Seejem. Foto: HDD Jesenice, Drago Cvetanovič

Tekma z Neumarktom je imela sicer tudi dobrodelni značaj, saj so v klubu izkupiček od vstopnic namenili socialno ogroženim družinam z Jesenic in okolice, akciji pa se je pridružila tudi Hokejska zveza Slovenije in v dobrodelni sklad namenila izkupiček v vrednosti 50 vstopnic za ogled pripravljalne tekme slovenske članske reprezentance proti Kazahstanu 15. aprila 2017 na Bledu.

Jeseniški hokejisti so v dobrodelni akciji zbrali 2.507 evrov. Predsednik društva Anže Pogačar je predstavnicam Rdečega križa Jesenice in Centra za socialno delo Jesenice simbolično predal ček z zneskom. CSD in RK bosta zbrana sredstva razdelila 15 družinam in posameznikom, ki potrebujejo pomoč.

Neumarkt odpeljal tesno zmago

Po dveh decembrskih zmagah in več kot tednu dni od zadnje tekme so se železarji v petek v Podmežakli udarili z devetim moštvom lige Neumarktom. Jeseniški trener Nik Zupančič tokrat ob poškodovanih igralcih ni mogel računati še na pomoč Gašperja Glaviča, Blaža Tomaževiča in Žana Jezovška, ki so si z risi do 20 let na svetovnem prvenstvu divizije I, skupine B priigrali bron.

Gostje so povedli v osmi minuti, kapetan železarjev Miha Brus pa je v 16. minuti priskrbel izenačenje, pri katerem je ostalo vse do začetka zadnjega dela, ko je domačega vratarja Roka Stojanoviča premagal eden od najučinkovitejših napadalcev lige Linus Lundstrum. Zadetek Šveda, na katerega so Jeseničani opozarjali že pred tekmo, se je na koncu izkazal za zmagovitega.