19. 11. 2016,
21.05

Thermometer Blue 0,23

državno prvenstvo HKMK Bled HDK Maribor HK ECE Celje HK Playboy Slavija HK Triglav Kranj HDD Jesenice Alpska liga hokej

Sobota, 19. 11. 2016, 21.05

Alpska liga med 15. in 20. novembrom, državno prvenstvo med 16. in 19. novembrom

Nesrečen poraz Jesenic, vratar na prisilnem počitku

Jesenice Val Pusteria | Foto HDD Jesenice, Drago Cvetanovič

Hokejisti Jesenic so po sredini tesni zmagi nad Bregenzerwaldom na derbiju kroga oslabljeni gostili Val Pusterio in tesno izgubili (2:3). Italijani so odločilni zadetek dosegli dobre pol minute pred koncem tekme. Prihodnje tri tedne železarjem ne bo mogel pomagati prvi vratar Žan Us, ki si je v sredo poškodoval gleženj.

Po dveh domačih tekmah in polovičnem izkupičku so se železarji v sredo odpravili na gostovanje k severnim sosedom. Zadnjeuvrščeno moštvo Bregenzerwald je tekmo začelo po željah in povedlo že v tretji minuti. Ob tem se je poškodoval prvi jeseniški vratar Žan Us (zamenjal ga je Rok Stojanovič) in se na seznamu poškodovanih pridružil Alešu Jekliču, Nathanu DiCasmirru, Mihi Logarju in Tadeju Čimžarju. Po informacijah kluba ima poškodovan gleženj, z ledenih ploskev naj bi bil odsoten tri tedne.

Gostitelji so na začetku druge tretjine premagali Stojanoviča in še zvišali vodstvo, a je hitro odgovoril Sašo Rajsar, ki je preobrat začel ob igralcu več v 24. minuti. Dobri dve minuti zatem je izenačil povratnik po poškodbi Eric Pance. Še en Ljubljančan Jure Sotlar je v začetku zadnje tretjine Jeseničanom priskrbel prvo vodstvo, zmago pa je v 52. minuti z drugim zadetkom potrdil Pance.

Vodili, na koncu pa izgubili

Četa Nika Zupančiča se je proti Val Pusterii v zaostanku prvič znašla 31 sekund pred koncem tekme in izgubila. | Foto: HDD Jesenice, Drago Cvetanovič Četa Nika Zupančiča se je proti Val Pusterii v zaostanku prvič znašla 31 sekund pred koncem tekme in izgubila. Foto: HDD Jesenice, Drago Cvetanovič

Oslabljeni Jeseničani so se v soboto na derbiju vrha doma z le 14 igralci v polju in vratarjema pomerili z Val Pusterio. Gledalci so na prvi zadetek v Podmežakli čakali vse do 46. minute, ko je gostitelje v vodstvo popeljal Jure Sotlar.

Gostje so v nadaljevanju izenačili, železarje pa je Martin Oražej v 56. minuti spet popeljal v vodstvo. A Italijani se niso predali, najprej je Wacey Rabbit izenačil na 2:2, 31 sekund pred koncem rednega dela pa je Roka Stojanoviča premagal Patrick Bona in zahodnim sosedom priboril zmago.

Val Pusteria ostaja druga, Jeseničani pa so padli na četrto mesto.

Vrača se Luka Kraigher

Serije poškodb, ki so zdesetkale jeseniško vrsto, so vodilne in trenerski štab prisilile v iskanje hitrih rešitev. Okrnjen kader je nujno potreboval sveže moči, tako da se kot prvi v ekipo Jesenic vrača branilec Luka Kraigher. 21-letni steber obrambe je med članskimi železarji drsal že lani, v ligi INL je zanje odigral sedem tekem in dosegel zadetek. Pot ga je nato peljala v Slavijo, od tam pa v Olimpijo.