Nedelja, 16. 10. 2016, 20.59

Alpska liga (15. in 16. oktober) in državno prvenstvo (15. oktober)

Urok končan, premagal ga je David Rodman. Železarji ostajajo neporaženi.

HDD Sij Acroni Jesenice | Foto HDD Jesenice, Drago Cvetanovič

Za hokejisti Jesenic je odličen konec tedna v Alpski ligi, v kateri tudi po deveti tekmi ostajajo neporaženi. Potem ko so v soboto ugnali Feldkirch, so v nedeljo v podaljšku v Podmežakli z 2:1 strli še Lustenau, ki jim ga do zdaj še ni uspelo premagati.

Po torkovem superpokalnem srečanju, ki so ga železarji z 2:4 izgubili proti Olimpiji, a so se nato na rezultat pritožili, saj so Ljubljančani igrali s prevelikim številom tujcev, so se Jeseničani vrnili v tekmovalni ritem Alpske lige.

V soboto so premagali Feldkirch, v nedeljo pa v podaljšku končali še urok Lustenaua. Tudi nedeljska tekma se kljub strelski prevladi železarjev (razmerje strelov 16:4 v prvi tretjini) ni začela po željah gostiteljev, v 14. minuti je moral namreč Rok Stojanovič po plošček v svojo mrežo, vodstvo pa je Avstrijcem priigral Dušan Devecka.

David Rodman je bil mož odločitve na nedeljski tekmi. | Foto: HDD Jesenice, Drago Cvetanovič David Rodman je bil mož odločitve na nedeljski tekmi. Foto: HDD Jesenice, Drago Cvetanovič

A na srečo Jesenic je bil to edini zadetek, ki ga je prejel njihov čuvaj mreže. Za veselje domačih je pred prvim odmorom poskrbel Eric Pance, ki je v 20. minuti postavil izid rednega dela tekme. Sledil je podaljšek, v 61. minuti, ko so imeli domači igralca več, pa še drugi zadetek Jesenic. Nasprotnikovega vratarja je za zmago premagal povratnik v gorenjskem moštvu David Rodman.

Jeseničani ostajajo edino neporaženo moštvo, a so jih na lestvici prehiteli člani Ritten Renon, ki imajo točko, a tudi odigrano tekmo več.

Začelo se je po željah Feldkircha, končalo po okusu železarjev
Luka Kalan je k sobotni zmagi prispeval dva zadetka. | Foto: HDD Jesenice, Drago Cvetanovič Luka Kalan je k sobotni zmagi prispeval dva zadetka. Foto: HDD Jesenice, Drago Cvetanovič

Čeprav se je sobotni obračun začel povsem po željah gostov iz Feldkircha, ki so v 44 sekundi povedli z 1:0, v 14. minuti pa še drugič premagali Žana Usa in se na odmor odpravili s prednostjo dveh zadetkov, se je končal po okusu gostiteljev.

V 34. minuti je dva igralca več v jeseniški vrsti izkoristil Marjan Manfreda in znižal na 1:2, slabi dve minuti pozneje pa je Luka Kalan v igri z igralcem več izenačil. Kalan je udaril tudi v začetku zadnje tretjine, ko je dosegel še svoj drugi zadetek na tekmi in postavil končnih 3:2.

Alpska liga, 15. in 16. oktober

Sobota, 15. oktober
HDD SIJ Acroni Jesenice : Feldkirch 3:2 (0:2, 2:0, 1:0)
Manfreda 34. (PP2), Kalan 36. (PP1), 43.; Draschkowitz 1., Mairitsch 14. (PP1)

HDD Sij Acroni Jesenice : Lustenau 2:1*
Pance 20., Rodman  62. (PP1); Devecka 14. (PP1)

Triglavani ostajajo neporaženi

Hokejisti kranjskega Triglava po štirih tekmah še ne poznajo poraza in so vodilni na lestvici, v soboto so premagali Medveščak II. Na slovenskem obračunu so Celjani premagali Blejce in jim zadali prvi poraz, Mariborčani pa so premagali Zagreb.

HK ECE Celje : HKMK Bled 4:2 (0:1, 2:1, 2:0)
Leber 31. (PP1), 54. (PP1), Ogrizek 33., Pintar Senica 47.; Vodnjov 15. (PP1), Tev. Burazin 32. (PP1)

HK Triglav : KHL Medveščak II 3:2 (1:2, 2:0, 0:0)
Hočevar 1., Zupan 21., Markič 40.; Šakić 14., Mikulić 19.

HDK Maribor : KHL Zagreb 5:3 (0:1, 3:1, 2:1)
Španjević 26., Cvirn 31. (PP1), Ivanuša 33. (PP1), Kranjc 48., Vinčec 52.; Srketić 3. (PP1), Blagus 24., Šupih Kvaternik 54.