Alpska liga, skupina za razvrstitev, 14.-18. februar

Jeseničani po preobratu spotaknili Ritten

1

HDD Jesenice | Foto HDD Jesenice, Drago Cvetanovič

Hokejisti Jesenic so naporen teden končali z drugo zmago na tretji tekmi. Potem ko so v torek izgubili pri Lustenauu, v četrtek pa pred 2.500 domačimi gledalci premagali Asiago, so v soboto z 1:2 v gosteh ugnali do tega kroga vodilni Ritten.

Domači so sicer v 18. minuti povedli z zadetkom Oscarja Ahlströhma in vodstvo držali vse do 43. minute, ko je kljub igralcu manj izenačil Nejc Berlisk. Šest minut zatem je zadel še Marjan Manfreda in Jeseničanom priskrbel prvo vodstvo. Pri tem je ostalo do konca srečanja, na katerem se je izkazal jeseniški vratar Žan Us. Zaustavil je 23 strelov od 34.

Jeseničane nova tekma čaka v torek, ko bodo gostili razpoloženo in po novem vodilno Val Pusterio.

Nova energija pred 2.500 gledalci za jeseniško zmago

V spomin na dobre stare čase in v željo po boljših je četrtkova tekma v Podmežakli potekala pod sloganom Nova energija za šampione rdeče.

Jeseničani so v domači dvorani Asiago po podaljšku premagali s 3:2. Za veselje Podmežakle je poskrbel Martin Oraže, pred tem pa sta za Jesenice zadela še Eric Pance iz kazenskega strela in Sašo Rajsar. Zadnja tekma tedna gorenjsko ekipo čaka v soboto pri vodilnem Rittnu.

Na četrtkovi tekmi se je zbralo 2.500 gledalcev, obračun pa so si ob nekaterih slovenskih veljakih ogledali še ruski in kitajski. Ali bo na Gorenjskem, kjer so strani pogosto vlekle voz vsaka v svojo smer, res zaživela nova energija, bo pokazal čas.

Dober začetek, slab konec

Jeseničani so tekmovalni teden odprli v torek pri Lustenauu, kjer so dobro začeli in tudi povedli. Za vodstvo je v peti minuti poskrbel Aleksandar Magovac.

Jeseničani so v torek izgubili pri Lustenauu. | Foto: Drago Cvetanovič Jeseničani so v torek izgubili pri Lustenauu. Foto: Drago Cvetanovič

Pozneje so vajeti prevzeli domači. V prvi tretjini so izenačili, nato pa je Petr Vala dosegel dva gola in Lustenau je ušel na 4:1. Kanček upanja je pomenil zadetek Erica Panceta za 2:4 deset minut pred koncem, a preobrata ni bilo, domači pa so zadeli še enkrat, ko so gostje potegnili vratarja iz gola.

Alpska liga, skupina za razvrstitev, 14. do 18. februar

Torek, 14. februar
Lustenau : HDD Sij Acroni Jesenice 5:2 (1:1, 2:0, 2:1)
Witting 11., Vala 24., 34., Winzig 48., Devecka 58.; Magovac 5, Pance 50.

Witting
Feldkirch : Ritten 2:6 (0:1, 0:4, 2:1)

Asiago : Val Pusteria 2:4 (0:0, 1:2, 1:2)

Četrtek, 16. februar
HDD Sij Acroni Jesenice : Asiago 3:2 (1:1, 1:0, 0:1)*
Pance 5., Rajsar 33., Oraže 62.; Dal sasso 13., Long 53.

Ritten : Val Pusteria 2:3 (0:1, 1:1, 1:1)

Sobota, 18. februar
Ritten : HDD Sij Acroni Jesenice 1:2 (1:0, 0:0, 0:2)
Ahlstrom 18., Berlisk 43. (SH1), Manfreda 49.

6. Feldkirch 8 – 6 (0)

Moštva so že uvrščena v končnico. V drugem delu se med seboj pomerijo na desetih tekmah. Kdor bo po drugem delu na mestih od prvega do tretjega, si bo sam izbral četrtfinalnega nasprotnika med moštvi, ki bodo na mestih med petim in osmim. Drugi se v drugem delu potegujejo za dve preostali vstopnici za končnico.