9. 2. 2008,
20.30

Sobota, 9. 2. 2008, 20.30

Zmaga Kranjčanov

Odbojkarji Astec Triglava so v tekmi 18. kroga 1. DOL doma premagali Svit-Unimetal s 3:1 (11, 12, -23, 17).

Kranjski odbojkarji niso imeli večjih težav in so vknjižili novo zmago. Razlika v kakovosti je bila očitna, čeprav so gostitelji proti moštvu, kateremu je uspeh, če ne izgubi z najbolj prepričljivim rezultatom (tokrat so gosti osvojili šele četrti niz v letošnjem prvenstvu), nepotrebno izgubili tretji niz.

V prvih dveh nizih je Astec Triglav prišel do prepričljivega vodstva. V prvem je bil začetek sicer izenačen, toda favoriti so v nadaljevanju z dobrimi servisi prišli do vodstva s 15:10, do konca niza pa nasprotniku dopustili le še točko. Podobna je bila njihova dominacija tudi v drugem delu, le da so tokrat ušli na začetku.

Po zanesljivem vodstvu pa so domači popustili. Očitno so mislili, da bodo tekmo dobili brez truda, njihovo nezavzetost pa so gosti znali izkoristiti. Vodili so večji del niza, domači so povedli le z 18:17, a v končnici so bili Štajerci bolj zbrani in skupni izid znižali. Toda to je Kranjčane prebudilo. Spet so zaigrali bolj čvrsto v napadu in po izenačenem začetku četrtega niza (4:4) hitro prišli do prednosti, ob prvem tehničnem odmoru so vodili za tri, ob drugem pa že za pet točk. V končnico so tako vstopili mirno (18:11) in zanesljivo zmagali.