Thermometer Blue 0,01

Živa Dvoršak Sonja Benčina

Nedelja, 10. 7. 2022, 11.48

Živo Dvoršak v Južni Koreji pokopal 47. strel

Živa Dvoršak | Živi Dvoršak se je na tekmi svetovnega pokala južnokorejskem Changwonu nasmihala nova vrhunska uvrstitev, nato pa se ji je pripetila napaka in zdrst po lestvici. Tekmo je končala na 24. mestu.  | Foto Anže Malovrh/STA

Slovenski strelki Živi Dvoršak se je na današnji tekmi svetovnega pokala v južnokorejskem Changwonu nasmihala nova vrhunska uvrstitev. Ljubljančanka je bila po uvodnih 46 naravnost "popolnih strelih" na samem vrhu v disciplini zračna puška na 10 metrov, v 47. strelu pa je zadela le 3,5 kroga in močno zdrsnila po lestvici ter končala na 24. mestu.

Trikratna olimpijka iz Londona 2012, Ria de Janeira 2016 in lani iz Tokia 2020 je imela do nesrečnega 47. strela svoje mednarodne tekmice pod nadzorom. V uvodnih štirih serijah je zadela 105,9, 105,7, 105,4 in 104,7 kroga, natančna je bila tudi v uvodnih šestih strelih pete serije (10,8, 10,6, 10,5 in trikrat po 10,4 kroga).

Nato pa se ji je pripetila nezgoda, v 47. strelu je zadela zgolj 3,5 kroga in nazadovala na 40. mesto. V nesrečni peti seriji je skupno zadela le 97,7 kroga. V zadnji, šesti seriji je dosegla svoj najboljši izid (106,2), 625,6 kroga pa ji je na koncu navrglo končno 24. mesto v konkurenci 64 tekmovalk z vsega sveta.

Poleg Dvoršakove, ki je v soboto praznovala 31. rojstni dan, je na strelsko črto stopila tudi pet let starejša Sonja Benčina. Letošnja državna prvakinja v zračni puški je tekmovanje končala na 41. mestu, potem ko je zadela 622,3. Njene serije so znašale 103,6, 104,2, 104,4, 103,2, 102,5 in 104,4 kroga.

V kvalifikacijskem delu je bila najboljša Madžarka Gitta Bajos s 630,6 kroga, finalni obračuni osmih najboljših strelk iz kvalifikacij pa bodo na sporedu v ponedeljek.

Dvoršakovo v nedeljo, 17. julija, čaka še tekma v kraljevski strelski disciplini - malokalibrska puška trojni položaj 50 metrov.