18.23

8 let, 1 mesec

Sobota, 8. 12. 2007, 18.23

Turk šesti na 400 prosto

V nadaljevanju odprtega prvenstva Nizozemske v plavanju je za novo najvišjo slovensko uvrstitev poskrbel plavalec Žita Gorenjke Radovljice Luka Turk.

Luka Turk je 400 m prosto zmogel v 3:53,35 minute in zasedel šesto mesto. Z dosežkom 3:50,78 je zmagal Kanadčan Ryan Cochrane.

V finalu je med slovenskimi plavalci nastopila še plavalka Olimpije Nina Sovinek, ki je v predtekmovanju presenetila z dosežkom 2:21,56 na 200 m mešano, kjer je več kot dve sekundi izboljšala osebni rekord. V finalu je bila z 2:22,58 nekoliko počasnejša in osvojila osmo mesto.

"V bistvu sem dober rezultat, glede na to koliko smo trenirali, pričakovala. Res je tudi, da sem se v zadnjih dveh dneh malo spočila in sem se za nameček lahko skoncentrirala samo na to disciplino, saj običajno nastopim v večih disciplinah," je bila z dosežkom zadovoljna Sovinkova. Slednja je tudi blizu normi za nastop na evropskem prvenstvu marca na istem prizorišču in že na tukaj bo prvič preverila, kako daleč je od zahtevanih izidov: "Seveda bom dala vse od sebe, vendar je ta tekma v prvi vrsti trening. Pravo formo in lov na normo za EP načrtujem na letošnji decembrski tekmi v Mariboru."

Na 200 m mešano je nastopila tudi Radovljičanka Anja Klinar in bila s povprečnim dosežkom 2:26,17 19. Na 400 m prosto je 10. mesto osvojila Maja Cesar (4:23,84), Monika Močnik je bila s 4:28,03 13. Nastopila je tudi Nina Cesar in bi z dosežkom 4:23,20 osvojila 10. mesto, a je bila zaradi napake na startu diskvalificirana. Sara Isakovič je že v četrtek rahlo obolela in petkove nastope izpustila.