Nedelja, 4. 6. 2017, 13.31

Druga tudi na 200-metrski razdalji

Nov uspeh Špele Ponomarenko Janić

Špela ponomarenko Janić polfinale 500 m Rio 2016 | Foto Stanko Gruden, STA

Špela Ponomarenko Janič je na tekmi svetovnega pokala v kajaku in kanuju na mirnih vodah v Beogradu po sobotnem drugem mestu na 500 metrov danes osvojila srebro tudi na 200-metrski razdalji. V finalu A je bila od Ponomarenko Janićeve hitrejša le mlada Švedinja Linnea Stensils.

Ponomarenko Janićeva je za zmagovalko zaostala za 0,05 sekunde, tretja je bila Poljakinja Marta Walczykiewicz. Na isti razdalji je veslala še Anja Osterman, ki je v finalu B zasedla drugo mesto in tako kot na 500 metrov skupno končala na 11.