20.26

8 let, 1 mesec

Petek, 6. 6. 2008, 20.26

Slovenski telovadci uspešni v Kataloniji

Slovenci so uspešno nastopili v današnjih kvalifikacijah zadnje tekme gimnastičnega svetovnega pokala v tem delu sezone v Barceloni.

V finale sta se ob obeh asih Mitji Petkovšku na bradlji in Aljažu Peganu na drogu uvrstila še Alen Dimic (drog) in Sašo Bertoncelj (konj), v finalu je tudi Adela Šajn na gredi, na parterju pa jo nastop še čaka.

Mitja Petkovšek je na bradlji naredil lepo vajo, a še tretjič zapored ponovil napako pri seskoku z zadnje tekme v Moskvi. Z oceno 15,550 točke se je kljub temu kot četrti zlahka uvrstil v nedeljski finale. "Pojma nimam, kaj se dogaja," je po nastopu povedal 31-letni Ljubljančan. "Sicer je bila vaja brezhibna, res lepa, a pri seskoku sem spet pristal na vseh štirih. Res ne vem, kaj mi je. Če bom še večkrat takole nastopil, bodo sodniki kmalu rekli, da tako mora biti. In bom izumil novo prvino," je bil dobre volje Petkovšek, ki se mu tako še ni uresničila želja, ki jo je pred odhodom v Španijo izrekel bolj za šalo kot zares: "Moj velik cilj v Španiji je, da bi pristal na noge." A priložnost za popravni izpit bo imel telovadec Narodnega doma že v nedeljskem finalu.

Na drogu spet dva finalista

Na drogu ima Slovenija po svetovnih pokalih v Mariboru in Moskvi spet dva finalista, Aljaža Pegana in Alena Dimica. Pegan si je uvrstitev med najboljšo osmerico pritelovadil z drugo (15,625), Dimic pa s sedmo (14,650) oceno kvalifikacij. "Naredil sem dobro vajo, povezal tudi prvini pegan-ribalko. Seskok sicer ni bil najboljši, ampak sem zelo zadovoljen, da sem spet prikazal vajo z izhodiščem 16,8 točke," je bil vesel 34-letni Pegan, ki se v Kataloniji ob morju odlično počuti: "Vse je nekako drugače, lažje. Gre za zadnjo tekmo sezone in zato tudi ni nobenih težav s kondicijo, nekako imam več elana."

Nov uspeh je z uvrstitvijo med finaliste na drogu dosegel tudi Dimic: "Še tretjič letos sem v finalu in čeprav vaja ni bila povsem brez napak, sem zelo zadovoljen, saj to pri meni največ šteje."

Med finaliste se je vnovič uvrstil tudi Sašo Bertoncelj na konju z ročaji, čeprav je med vajo naredil napako. A če je imel to sezono dvakrat obilo smole in je za las končal tik za najboljšo osmerico svetovnega pokala, je imel danes srečo in se je z oceno 14,35 točke kot osmi uvrstil v sobotni finale. Dobro je nastopil tudi Rok Klavora, ki je po 11. mestu v Moskvi tokrat tekmo na parterju končal kot deseti (14,500). "Zelo sem si želel narediti lepo vajo, a sem pri koncu zgrešil ročaj. Rešilo me je to, da sem kljub tej napaki lepo telovadil. Upam, da bom že jutri nastopil brez napak, saj si želim sezono končati z lepim nastopom," je po nastopu dejal Bertoncelj.

Tudi Šajnova odlična

Dobro je na parterju telovadil tudi Rok Klavora, ki je po 11. mestu v Moskvi tokrat tekmo končal kot deseti (14,500). Odlično pa se je na svojem paradnem orodju gredi vnovič predstavila najboljša slovenska telovadka Adela Šajn in si finale pritelovadila s tretjo oceno kvalifikacij (14,625), medtem ko je na parterju z devetim mestom (12,800) za las zgrešila finalni nastop.

Že v soboto finalni nastop na konju z ročaji čaka Bertonclja, medtem ko se bodo v nedeljo v finalih predstavili Petkovšek (bradlja), Pegan, Dimic (oba drog) in Šajnova (gred).