19.07

8 let, 1 mesec

Sobota, 9. 11. 2013, 19.07

Slovenski ragbisti izgubili proti Cipru

Slovenska reprezentanca v ragbiju je v Guncljah v okviru tekmovanja evropskega pokala nacij gostila prvouvrščeno ekipo skupine 2C Ciper in pred 700 gledalci izgubila z rezultatom 3:34 (3:22).

Ciprčani so že pred tekmo veljali za izrazitega favorita, saj so neporaženi kar 20 tekem zapored, kar je tudi uradni svetovni rekord. Svojo kakovost so dokazali tudi danes pred polnimi tribunami na stadionu Oval v Guncljah.

Ekipa Cipra, ki je sestavljena iz igralcev, ki živijo in igrajo v Angliji ter Walesu, je že v prvem polčasu z nekaj hitrimi akcijami pokazala, da je boljši tekmec.

Slovenci so predvsem v polčasu imeli nekaj lepih priložnosti za dosego zadetka, a jim je zmanjkalo tudi nekaj športne sreče.

"Igrali smo proti zelo dobremu nasprotniku, ki nam ni dopuščal veliko prostora za igro. Škoda za nekaj nepotrebnih napak, iz katerih smo prejeli nekaj zadetkov," je po tekmi povedal kapetan Tit Hočevar.

Slovenijo čakata spomladi še tekmi proti Bolgariji in Avstriji.